За інформацією СБУ, не допущена спроба розкрадання запчастин до військової бронетехніки зі складів ДП «Миколаївський бронетанковий завод». Йдеться про деталі та агрегати до БТР та БРДМ, які «двоє відповідальних осіб підприємства намагалися незаконно продати». Повідомляємо, що заходи із викриття протиправної діяльності Управління СБУ в Миколаївській області проводило спільно з Управлінням координації безпеки підприємств Укроборонпрому та Національною поліцією. Наразі керівництвом заводу ініційована позапланова інвентаризація військового майна з метою перевірки, чи дійсно запчастини, про які йде мова в публікації СБУ, знаходились на балансі підприємства. Окрім цього, за наказом директора підприємства розпочато внутрішнє службове розслідування, а матеріально відповідальна особа відсторонена від роботи. Тривають слідчі дії для з’ясування всіх обставин та встановлення і притягнення до відповідальності причетних осіб. Укроборонпром сприяє правоохоронцям у даній справі, та за результатами слідства прийматимуться відповідні кадрові рішення. Коментує Олена Голубенко,прессекретар генерального директора ДК «Укроборонпром».  
Тест тест новость
Лінійка літаків «Антонова», українська бронетехніка та інші розробки ДК «Укроборонпром» привернули найбільшу увагу не лише відвідувачів, а й господарів міжнародній виставці Indo Defence-2016. Українські фахівці провели переговори з багатьма силовими відомствами Індонезії, більшість яких відбулась безпосередньо на стенді Концерну. Міністр державних підприємств Індонезії Ріні Соемарно оглянула українську експозицію та виразила свою зацікавленість літаками «Антонова». Під час зустрічі з головою делегації «Укроборонпрому» сторони обговорили співпрацю по програмі Ан-70. Заступник командуючого армії Індонезії з логістики Гаданг Памбуді зосередився на українській бронетехніці. Йому продемонстрували можливості БМ «Оплот» та бронетранспортера БТР-4. В переговорах сторони згадували й протитанковий ракетний комплекс «Скіф». Зазначимо, що “Укроборонпром” на виставці Indo Defence-2016 представив 37 експонатів від 16 підприємств-учасників Концерну. Окрім пошуку нових партнерів, задачею “Укроборонпрому” на цій виставці є налагодження обміну досвідом і технологіями, а також прискорення реалізації програми імпортозаміщення. Indo Defence-2016 охоплює практично весь спектр озброєння і військової техніки, що застосовуються в сухопутних військах, військово-повітряних і військово-морських силах країн Південно-Східної Азії. Виставка користується підтримкою Міністерства оборони Індонезії та визнаний в галузі як місце для презентації, навчання, спілкування та ведення бізнесу, де зустрічаються більш 20 тисяч відвідувачів-фахівців і понад 670 компаній з 49 країн, що демонструють новітні технології та системи.
Уряд Канади планує розширити співпрацю з Україною в оборонній промисловості. “Уряд Канади в особі Канадської комерційної корпорації звернувся з відповідним офіційним листом до Державного концерну «Укроборонпром». Йдеться не лише про будівництво патронного заводу, але й про будівництво заводів з виробництва пороху та капсулів”, – про це повідомляє радник генерального директора ДК “Укроборонпром” Катерина Рогач. Нагадаємо, 1 червня цього року Державний концерн “Укроборонпром” та Уряд Канади в особі Канадської комерційної корпорації досягли домовленостей про співробітництво у сфері стратегічної безпеки, оборони, аерокосмічної діяльності та виробництва боєприпасів, підписавши відповідний Меморандум. У рамках Меморандуму ДК “Укроборонпром” та Державна акціонерна холдингова компанія “Артем”, що входить до складу Концерну, підписали з канадськими партнерами відповідну Угоду. 5 листопада Канадська комерційна корпорація, яка відповідає за реалізацію цього проєкту з канадської сторони, ініціювала зміни до Меморандуму та Угоди, суттєво розширивши співпрацю в оборонній промисловості. Так, окрім будівництва патронного заводу, канадська сторона пропонує будувати заводи з виробництва пороху та капсулів для забезпечення замкнутого циклу виробництва патронів на території України. Запуск цього міжнародного проєкту покликаний зміцнити обороноздатність України.
Представники Концерну, Державної компанії «Укрспецекспорт» та ДП «Антонов» у складі офіційної делегації України беруть участь у проведенні аерокосмічного салону Dubai Airshow 2021. Захід відбувається в Об’єднаних Арабських Еміратах з 14 по 18 листопада. Учасники української делегації планують провести зустрічі й переговори  щодо просування оборонної продукції вітчизняного виробництва на ринках Близького Сходу і Африки, на яких проаналізують з іноземними партнерами хід виконання чинних контрактів та окреслять плани подальшої співпраці. Ці теми будуть ключовими з представниками Генерального штабу, Міністерства оборони ОАЕ та командування ВПС країни. Окрім авіашоу, в рамках виставки відбудуться конференції, присвячені актуальним проблемам розвитку авіаційної та аерокосмічної галузі, адже Dubai Airshow 2021 – один з найбільших у світі профільних заходів, що  проходить раз на два роки. Цьогоріч тут очікується приблизно 1,2 тис. учасників, з яких понад 370 – нові. Тисячі відвідувачів матимуть нагоду ознайомитися з понад 80 стартапами. «Ми розглядаємо Dubai Airshow як один з дієвих інструментів для налагодження нових партнерських зв’язків. Це одна з найпотужніших авіаційних виставок у світі, яка переконливо демонструє важливу роль авіації та космонавтики у зміцненні обороноздатності будь-якої держави», – зазначив Юрій Шрамко, заступник Генерального директора Державної компанії «Укрспецекспорт».
Об’єднану експозицію підприємств Укроборонпрому на міжнародній виставці SAHA EXPO 2021 відвідав Міністр промисловості та технологій Республіки Туреччина Мустафа Варанк. Очільник української делегації – Вадим Ноздря, генеральний директор Укрспецекспорту, який входить до складу Концерну, – ознайомив пана Варанка з експонатами та обговорив з ним перспективні напрямки співпраці між нашими країнами у військово-технічній сфері. Під час спілкування було наголошено про величезний потенціал українсько-турецького партнерства та висловлена впевненість у тому, що й подальша співпраця України та Туреччини у сфері ВПК буде міцною завдяки новим спільним проєктам. Вадим Ноздря зазначив, що президенти Володимир Зеленський та Реджеп Ердоган надають особливе значення оборонно-промисловому партнерству двох країн. «Наше завдання – на практиці реалізовувати всі домовленості, яких було досягнуто на найвищому рівні», – зауважив керівник Укрспецекспорту. Нагадаємо, що міжнародну оборонну та аерокосмічну виставку SAHA EXPO 2021 організувала Стамбульська асоціація компаній оборонної, авіаційної та космічної промисловості (SAHA) – найбільший у Туреччині та другий за розміром у Європі оборонно-аерокосмічний кластер. На заході, який триває з 10 по 13 листопада у Стамбулі, представлена високотехнологічна продукція понад 300 оборонних і космічних підприємств з Європи, Азії та Африки.  
У рамках візиту Президента України Володимира Зеленського до США у вересні цього року була прийнята та опублікована спільна заява глав двох держав, яка стосується стратегічного партнерства між нашими країнами та містить окремий безпековий блок. У продовження досягнутих домовленостей, 10 листопада у Вашингтоні під час візиту Керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака та Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби підписано нову хартію стратегічного партнерства. Подія відбулась за участю Державного секретаря США Ентоні Блінкена. У рамках  реалізації досягнутих домовленостей між політичним керівництвом країн, вчора, 11 листопада, між Державним концерном «Укроборонпром» та Інститутом оборонного аналізу (IDA) США підписано угоду про співробітництво. Перспективи співпраці було обговорено під час дистанційних перемовин генерального директора Концерну Юрія Гусєва з керівником українського проєкту IDA Мартіном Нілом. Угода передбачає стратегічний аналіз оборонної галузі України саме з питань реорганізації та корпоратизації Концерну, допомогу в реалізації інноваційних програм, консультування щодо найкращих практик корпуправління. Інститут оборонного аналізу – неприбуткова організація США, яка керує науково-дослідними та конструкторськими центрами, зокрема з питань безпеки та політики. Науковий, технічний та аналітичний досвід IDA в умовах реформування ОПК України допоможе нам у впровадженні стандартів корпоративного управління, ефективності, стійкості, прозорості. Дякуємо нашим партнерам за підтримку!
ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, який входить до складу Концерну, ТОВ «Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge і команда розробників проекту «Мобільні бойові роботи» підписали договір про співпрацю. Це стало першим кроком з реалізації п’яти інноваційних вітчизняних ідей для оборонної сфери. Проєкти були відібрані серед фіналістів конкурсу стартапів Sikorsky Challenge-2021, створених українськими науковцями й винахідниками. Ці розробки пройшли попередній відбір, під час якого фахівці оцінювали їхню інноваційність, технологічну завершеність, можливість розгортання виробництва на потужностях «Меридіану» тощо. Найпершим планують реалізувати проект «Мобільні бойові роботи». Безекіпажні наземні компактні машини, які мають намір продукувати на підприємстві Концерну, призначено для виконання логістичних, розвідувальних і бойових завдань, зокрема вогньової підтримки та розмінування. Холдинг Sikorsky Challenge забезпечить маркетинговий супровід, а завод Укроборонпрому – серійне виробництво. «Це має стати ще одним вдалим прикладом співпраці між наукою та виробництвом, – розповідає директор з розвитку ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова Ольга Руденко. – Наш завод готовий до таких викликів і наш пріоритет на сьогодні – налагодження виробництва бойових мобільних роботів, які можуть стати зброєю майбутнього, значно підсилити обороноздатність нашої держави та дати потужний імпульс для подальшого розвитку інноваційних сфер економіки». Ольга Руденко додає, що інші чотири проекти, реалізацію яких планують розпочати згодом, стосуються протидії ворожим БПЛА, розмінування територій за допомогою дронів, мережевих технологій інтелектуального відеомоніторингу повітряного простору у видимому та інфрачервоному діапазонах частот і  високоточного наведення засобів ураження повітряних об'єктів, а також створення економічного електродвигуна.
З 10 по 13 листопада продукцію Укроборонпрому  демонструють на міжнародній оборонній та аерокосмічній виставці SAHA EXPO 2021, яка розпочала роботу у Стамбулі. Об’єднану експозицію з інформацією про ОВТ, які виробляють підприємства Концерну, організувала державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу Укроборонпрому.  На заході представлена високотехнологічна продукція понад 300 оборонних і космічних підприємств з Європи, Азії та Африки. SAHA EXPO 2021 організувала Стамбульська асоціація компаній оборонної, авіаційної та космічної промисловості (SAHA) – найбільший у Туреччині та другий за розміром у Європі оборонно-аерокосмічний кластер. До 13 листопада захід відбуватиметься в офлайн-форматі, а з 15 листопада 2021 року до 15 лютого 2022 року – в режимі онлайн. Для того, щоб оборонні компанії мали змогу демонструвати свою продукцію саме так, турецькі розробники створили спеціальний застосунок, який дає доступ до віртуальної виставки.
На сьогодні 84,5% працівників державного концерну «Укроборонпром» вакциновано від COVID-19 щонайменше однією дозою. Повністю вакциновано двома дозами – 66,5%. Кампанія зі щеплення в усій країні триває з лютого цього року. Концерн запропонував добровільно і безкоштовно вакцинуватися всім працівникам і членам їхніх родин. Проте під час кампанії завжди беруться до уваги стан здоров’я людини, наявні обмеження та всі відповідні рекомендації Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України. Варто додати, що частина працівників підприємств – учасників Укроборонпрому щепилися індивідуально, оскільки на початку масової вакцинації в регіонах певний час не підтверджували заявки на колективну імунізацію.  Нагадаємо, що МОЗ наказом № 2393 розширило перелік організацій, працівники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19, доповнивши його підприємствами, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Наказ набирає чинності 09.12.2021. При цьому перелік стратегічних підприємств, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 83, включає понад 70 підприємств – учасників Концерну, а також сам Концерн. Тому працівники Концерну та підприємств – учасників Концерну, включених до переліку стратегічних підприємств, які ухиляються або відмовляться від щеплення проти COVID-19, з 09 грудня 2021 року будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати, що передбачено постановою Кабінету Міністрів України № 1236 (із змінами). Обов’язковій вакцинації не підлягають лише ті, хто має абсолютні протипоказання до проведення імунізації. Ці протипоказання визначаються відповідно до інструкцій із застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, переліку медичних протипоказань і застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ № 595. від 16 вересня 2011 року.
Херсонський державний завод «Паллада», який входить до складу Укроборонпрому, підписав контракт з хорватською компанією «ISKRA SHIPYARD 1 LLC» на будівництво композитного плавучого доку нового покоління вантажопідйомністю 5000 тонн. Це додатково завантажить виробничі потужності підприємства щонайменше на рік. Судноремонтна споруда, проєкт якої розроблено конструкторським бюро «Паллади», відповідатиме вимогам міжнародних конвенцій та класифікаційних товариств (CRS, BV, ABS, RINA). Вона здатна забезпечити докування всіх типів цивільних суден з доковою масою до 5000 тонн і завдовжки до 120 метрів, військових кораблів типу «корвет» і «легкий фрегат», а також дизель-електричних підводних човнів. «Для нас це знакова подія. Новий контракт дасть змогу колективу заводу повноцінно працювати протягом 12-13 місяців. Я впевнений, що наші фахівці відповідально поставляться до виконання цього завдання та здадуть споруду вчасно, – зазначає в.о. директора «Паллади» Євген Алхімов. Понтон доку виготовлять з екологічно чистого морського залізобетону з застосуванням сульфатостійкого портландцементу та спеціальних добавок, завдяки яким споруду можна експлуатувати у всіх кліматичних зонах. Для виробництва башт використають суднобудівну сталь. Таке поєднання матеріалів дасть змогу знизити витрати на обслуговування у 2-2,5 раза у порівнянні з аналогічною сталевою спорудою і не ставити її періодично в сухий док впродовж усього терміну експлуатації, який становить понад 50 років. Конструкція залізобетонного понтона забезпечує підвищену жорсткість всього доку та значно знижує теплові деформації, пов'язані з впливом різниці температур морської води та навколишнього повітря. Нова комп'ютерна система управління баластними операціями забезпечить постійний онлайн контроль за станом споруди та судна, що докується. Додамо, що «ISKRA SHIPYARD 1 LLC», яка належить словенській групі ISKRA, спеціалізується на будівництві різних суден завдовжки до 60 метрів і має все необхідне обладнання для ремонту та модернізації кораблів різного класу.