Тест тест новость
Лінійка літаків «Антонова», українська бронетехніка та інші розробки ДК «Укроборонпром» привернули найбільшу увагу не лише відвідувачів, а й господарів міжнародній виставці Indo Defence-2016. Українські фахівці провели переговори з багатьма силовими відомствами Індонезії, більшість яких відбулась безпосередньо на стенді Концерну. Міністр державних підприємств Індонезії Ріні Соемарно оглянула українську експозицію та виразила свою зацікавленість літаками «Антонова». Під час зустрічі з головою делегації «Укроборонпрому» сторони обговорили співпрацю по програмі Ан-70. Заступник командуючого армії Індонезії з логістики Гаданг Памбуді зосередився на українській бронетехніці. Йому продемонстрували можливості БМ «Оплот» та бронетранспортера БТР-4. В переговорах сторони згадували й протитанковий ракетний комплекс «Скіф». Зазначимо, що “Укроборонпром” на виставці Indo Defence-2016 представив 37 експонатів від 16 підприємств-учасників Концерну. Окрім пошуку нових партнерів, задачею “Укроборонпрому” на цій виставці є налагодження обміну досвідом і технологіями, а також прискорення реалізації програми імпортозаміщення. Indo Defence-2016 охоплює практично весь спектр озброєння і військової техніки, що застосовуються в сухопутних військах, військово-повітряних і військово-морських силах країн Південно-Східної Азії. Виставка користується підтримкою Міністерства оборони Індонезії та визнаний в галузі як місце для презентації, навчання, спілкування та ведення бізнесу, де зустрічаються більш 20 тисяч відвідувачів-фахівців і понад 670 компаній з 49 країн, що демонструють новітні технології та системи.
Представники Концерну, Державної компанії «Укрспецекспорт» та ДП «Антонов» у складі офіційної делегації України беруть участь у проведенні аерокосмічного салону Dubai Airshow 2021. Захід відбувається в Об’єднаних Арабських Еміратах з 14 по 18 листопада. Учасники української делегації планують провести зустрічі й переговори  щодо просування оборонної продукції вітчизняного виробництва на ринках Близького Сходу і Африки, на яких проаналізують з іноземними партнерами хід виконання чинних контрактів та окреслять плани подальшої співпраці. Ці теми будуть ключовими з представниками Генерального штабу, Міністерства оборони ОАЕ та командування ВПС країни. Окрім авіашоу, в рамках виставки відбудуться конференції, присвячені актуальним проблемам розвитку авіаційної та аерокосмічної галузі, адже Dubai Airshow 2021 – один з найбільших у світі профільних заходів, що  проходить раз на два роки. Цьогоріч тут очікується приблизно 1,2 тис. учасників, з яких понад 370 – нові. Тисячі відвідувачів матимуть нагоду ознайомитися з понад 80 стартапами. «Ми розглядаємо Dubai Airshow як один з дієвих інструментів для налагодження нових партнерських зв’язків. Це одна з найпотужніших авіаційних виставок у світі, яка переконливо демонструє важливу роль авіації та космонавтики у зміцненні обороноздатності будь-якої держави», – зазначив Юрій Шрамко, заступник Генерального директора Державної компанії «Укрспецекспорт».
Об’єднану експозицію підприємств Укроборонпрому на міжнародній виставці SAHA EXPO 2021 відвідав Міністр промисловості та технологій Республіки Туреччина Мустафа Варанк. Очільник української делегації – Вадим Ноздря, генеральний директор Укрспецекспорту, який входить до складу Концерну, – ознайомив пана Варанка з експонатами та обговорив з ним перспективні напрямки співпраці між нашими країнами у військово-технічній сфері. Під час спілкування було наголошено про величезний потенціал українсько-турецького партнерства та висловлена впевненість у тому, що й подальша співпраця України та Туреччини у сфері ВПК буде міцною завдяки новим спільним проєктам. Вадим Ноздря зазначив, що президенти Володимир Зеленський та Реджеп Ердоган надають особливе значення оборонно-промисловому партнерству двох країн. «Наше завдання – на практиці реалізовувати всі домовленості, яких було досягнуто на найвищому рівні», – зауважив керівник Укрспецекспорту. Нагадаємо, що міжнародну оборонну та аерокосмічну виставку SAHA EXPO 2021 організувала Стамбульська асоціація компаній оборонної, авіаційної та космічної промисловості (SAHA) – найбільший у Туреччині та другий за розміром у Європі оборонно-аерокосмічний кластер. На заході, який триває з 10 по 13 листопада у Стамбулі, представлена високотехнологічна продукція понад 300 оборонних і космічних підприємств з Європи, Азії та Африки.  
З 10 по 13 листопада продукцію Укроборонпрому  демонструють на міжнародній оборонній та аерокосмічній виставці SAHA EXPO 2021, яка розпочала роботу у Стамбулі. Об’єднану експозицію з інформацією про ОВТ, які виробляють підприємства Концерну, організувала державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу Укроборонпрому.  На заході представлена високотехнологічна продукція понад 300 оборонних і космічних підприємств з Європи, Азії та Африки. SAHA EXPO 2021 організувала Стамбульська асоціація компаній оборонної, авіаційної та космічної промисловості (SAHA) – найбільший у Туреччині та другий за розміром у Європі оборонно-аерокосмічний кластер. До 13 листопада захід відбуватиметься в офлайн-форматі, а з 15 листопада 2021 року до 15 лютого 2022 року – в режимі онлайн. Для того, щоб оборонні компанії мали змогу демонструвати свою продукцію саме так, турецькі розробники створили спеціальний застосунок, який дає доступ до віртуальної виставки.
Україна і Республіка Індонезія розвиватимуть партнерство у сфері безпеки та оборони. Така домовленість досягнута на зустрічі Вадима Ноздрі, генерального директора державної компанії «Укрспецекспорт», яка входить до складу Укроборонпрому, з делегацією Військово-повітряних сил цієї країни, під час її перебування в Україні. Пан Ноздря зазначив, що українська сторона готова підтримувати високу динаміку розвитку співпраці в рамках реалізації двосторонніх проєктів в авіаційній галузі, зокрема з ремонту та модернізації техніки. Під час зустрічі були підписані відповідні контракти. «Індонезія тривалий час є надійним партнером України в питаннях військово-оборонної співпраці, тому ми зацікавлені в отриманні взаємної вигоди від розвитку військового та технічного потенціалу наших країн», – зауважив очільник Укрспецекспорту. Основою розвитку військо-технічного партнерства є Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Індонезія про співпрацю в оборонній галузі, в якій окреслені загальні принципи розвитку двостороннього співробітництва за напрямками, що становлять взаємний інтерес. Сторони можуть спільно працювати і у сфері закупівлі озброєння та військової продукції в рамках спільних проєктів, виробництва, постачання ОВТ й інших товарів військового призначення, а також обслуговування, ремонту та модернізації озброєння.
Дев’ять підприємств Державного концерну «Укроборонпром» беруть участь у VIII Міжнародній виставці оборонних технологій та запобігання стихійним лихам, яка розпочала роботу в Лімі SITDEF (Республіка Перу) 28 жовтня. Під час відкриття виставки стенд об'єднаної експозиції ДК «Укроборонпром» відвідав Президент Республіки Перу Хосе Педро Кастільйо Терронес. В експозиції, яку організувало Державне госпрозрахункове зовнішньоторговельне підприємство «СпецТехноЕкспорт», представлена продукція державного та приватного секторів українського оборонно-промислового комплексу. Підприємства демонструють бронетранспортери БТР-4МВ1 та «Отаман», бронеавтомобіль «Козак 2М», ПТРК «Скіф», береговий ракетний комплекс 360 МЦ «Нептун», керований артилерійський снаряд «Квітник-Е» тощо. Загалом до виставки долучилося 192 компанії з 27 країн-учасниць з усього світу. Очікується, що захід відвідає понад 50 000 осіб, які ознайомляться з продукцією військового та подвійного призначення, що розташована на 60 000 м2. Виставка триватиме 28–31 жовтня.
На одному з полігонів Одещини ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч», що входить до складу Укроборонпрому, разом з військовими проводять державні випробування ракетної системи залпового вогню «Вільха-М». РСЗВ розроблена у тісній співпраці підприємств Концерну та приватних підприємств ОПК. «Вільха-М» є модернізацією системи «Вільха», яка прийнята на озброєння ЗСУ у 2018 році та знаходиться у серійному виробництві. Модернізація виробу направлена на збільшення дальності польоту та точності ураження. Так, модернізовані ракети калібру 300 мм вражають наземні цілі на відстані у понад 100 кілометрів. Під час випробувань перевіряють, зокрема, тактико-технічні характеристики ракет, систем наведення та дальність польоту. Роботу РСЗВ та результати стрільб за багатьма параметрами оцінюють спеціалісти державної приймальної комісії. На підставі зібраних даних вони відпрацюють пропозиції щодо прийняття цього зразка на озброєння у військах.  
ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, яке входить до складу Укроборонпрому, долучилося до вітчизняної частини космічної місії на Місяць, яку реалізує британська компанія Spacebit у партнерстві з підприємствами з різних країн світу. Старт заплановано на весну 2022 року. Цей політ є першою місією на супутник Землі за участю України. За словами директорки з розвитку «Меридіану» Ольги Руденко, у випробувальній лабораторії підприємства перевірятимуть обладнання, яке використають на Місяці, на кліматичні та механічні стреси. А завдяки унікальній «гарячій камері» з джерелами іонізуючого випромінювання потужністю до 13 ступеня ці прилади та устаткування випробують на радіаційну стійкість і радіаційне старіння. «Також ми приступаємо до виготовлення надлегких і надміцних механічних конструкцій для обладнання місяцеходу, який вже за рік почне обстеження поверхні супутника Землі. Ми отримаємо можливість доторкнутись до майбутнього та спостерігати, як продукція нашого підприємства допомагає підкорювати космос», – розповідає пані Ольга. Насамперед на Місяць відправлять обладнання для дослідження ґрунту, випробування технології відбору зразків, збирання інформації про теплові властивості та магнітне поле тощо. Спочатку вантаж потрапить до великого кратера Lacus Mortis на ближній стороні Місяця, а згодом – до цікавої для науковців темної плями Oceanus Procellarum  на поверхні небесного тіла. Датчики, вироблені на українських підприємствах, збиратимуть інформацію про радіаційний фон, а спеціальна камера транслюватиме відеострім з поверхні. Всі отримані дані будуть доступні вітчизняним науковцям для розвитку космічних програм. Символічною стане доставка прапора нашої держави, надрукованого на 3D-принтері з українського титану. Під час його виготовлення було використано спеціальну технологію «зеленого», або безвідходного, виробництва. Про це повідомив засновник і виконавчий директор Spacebit Павло Танасюк. «Для нас велика честь бути тією командою, завдяки якій прапор України вперше в історії опиниться на поверхні Місяця та яка здійснить першу  українську місію на супутник Землі. Водночас у цій сфері важлива синергія з державним сектором. Ми високо цінуємо нашу співпрацю з Укроборонпромом, зокрема з ВАТ «Меридіан», а також з КБ «Південне» і відкриті до нового партнерства, щоб разом відновити імідж України як провідної держави на світовій космічній арені», – наголошує пан Танасюк. Місія є частиною програми NASA CLPS (Commercial Lunar Payload Services) – комерційної програми обслуговування вантажів на місяці.
16 вересня 2021 р. керівники державних оборонних підприємств та топ-менеджмент Укроборонпрому розпочали навчання у Стратегічній програмі Києво-Могилянської Бізнес-Школи (kmbs) для розвитку системи озброєння України. Програма розроблена kmbs за сприяння Концену та Міністерства оборони Великої Британії. Упродовж 6 місяців 40 управлінців з 19 інституцій оборонної галузі, в тому числі з Офісу Президента України, Ради національної безпеки та оборони України, Верховної Ради України, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України , працюватимуть над розробкою нового дизайну системи озброєння України. У підсумку це забезпечить стійкість і конкурентоспроможність оборонної індустрії, а також позитивно впливатиме на економічний та технологічний розвиток країни. В основі програми — методологія дизайну державних систем та бізнес-екосистем, а також п’ятирічний досвід kmbs у забезпеченні професійного розвитку державного керівництва вищого рівня у секторі безпеки і оборони. «Складно переоцінити внесок оборонної системи України у стримання агресора, економічний та технологічний розвиток держави, її процвітання. Система озброєння є однією з ключових складових цього розвитку. У межах цієї Програми ми будемо працювати над розробкою нового дизайну системи оборонної індустрії, розширенням міжсекторальної взаємодії та формуванням нової культури», — зазначає керівниця програми Гелена Саврук. Під час навчання учасники матимуть можливість перейняти досвід розвитку інновацій та взаємодії зі стейкхолдерами від партнерів Програми з Міністерства оборони Великої Британії, а також вивчати успішний досвід систем розвитку озброєння інших країн. Заступник Міністра оборони України Олександр Носов, генеральний директор державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв, заступник Глави місії в Посольстві Великої Британії в Україні Ніколас Гаррокс висловили підтримку Програмі та разом з деканом kmbs Олександром Савруком привітали учасників. Очікується, що випускники програми стануть лідерами змін у своїх інституціях та будуть імплементувати напрацьовану модель  через призму визначених Президентом України пріоритетів щодо використання механізмів державно-приватного партнерства та військово-технологічного співробітництва у оборонно-промисловому комплексі. Залучення великого кола стейкхолдерів до процесу сприятиме запровадженню інтегрованого та сфокусованого підходу до розвитку технологічного та економічного потенціалу оборонної промисловості України.
15 вересня у Лондоні під час Міжнародної виставки оборонних технологій DSEI-2021 у присутності міністра з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Квіна генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв провів переговори із міжнародною групою компаній Babcock International, яка працює в сфері оборонної та аерокосмічної промисловості та безпеки. Babcock International має значний досвід реалізації широкомасштабних проєктів у галузі військового кораблебудування. Результатом переговорів стало підписання угоди про співпрацю. Тож документом передбачається співробітництво та спільна реалізація українських військово-морських проєктів – у рамках програми розширення спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України Ukrainian Naval Capabilities Enhancement Programme (UNCEP). Підписання даної угоди сприятиме ефективному виконанню тристороннього Меморандуму щодо реалізації програми UNCEP, підписаного 21 червня в Одесі, між Міністерством оборони України, урядом Великобританії та компанією Babcock, в якому остання виступає як основний промисловий партнер в реалізації програми UNCEP. «Початок співпраці між нашими країнами у сфері розвитку ВМС ЗСУ було покладено у жовтні минулого року – під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Великої Британії. Розраховую, що реалізація підписаної угоди дозволить значно посилити спроможності та бойовий потенціал українського флоту, а наша співпраця стане драйвером відновлення суднобудівної галузі України», – зазначив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв. У свою чергу, генеральний директор компанії Babcock Девід Локвуд також висловив упевненість в ефективності подальшої взаємодії: «Ми раді підписанню угоди про співпрацю з Укроборонпромом, яке відбулося в Лондоні під час виставки DSEI. Для нас як основного промислового партнера в реалізації програми UNCEP важливо знаходити інноваційні способи співробітництва. Ми маємо команду експертів, які працюють над тим, аби взаємодія з українськими субпідрядниками та урядовими структурами швидко вдосконалювалась, а разом із тим покращувалась і підтримка сучасного Військово-морського флоту та морської інфраструктури в Україні».