ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, який входить до складу Концерну, ТОВ «Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge і команда розробників проекту «Мобільні бойові роботи» підписали договір про співпрацю. Це стало першим кроком з реалізації п’яти інноваційних вітчизняних ідей для оборонної сфери. Проєкти були відібрані серед фіналістів конкурсу стартапів Sikorsky Challenge-2021, створених українськими науковцями й винахідниками. Ці розробки пройшли попередній відбір, під час якого фахівці оцінювали їхню інноваційність, технологічну завершеність, можливість розгортання виробництва на потужностях «Меридіану» тощо. Найпершим планують реалізувати проект «Мобільні бойові роботи». Безекіпажні наземні компактні машини, які мають намір продукувати на підприємстві Концерну, призначено для виконання логістичних, розвідувальних і бойових завдань, зокрема вогньової підтримки та розмінування. Холдинг Sikorsky Challenge забезпечить маркетинговий супровід, а завод Укроборонпрому – серійне виробництво. «Це має стати ще одним вдалим прикладом співпраці між наукою та виробництвом, – розповідає директор з розвитку ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова Ольга Руденко. – Наш завод готовий до таких викликів і наш пріоритет на сьогодні – налагодження виробництва бойових мобільних роботів, які можуть стати зброєю майбутнього, значно підсилити обороноздатність нашої держави та дати потужний імпульс для подальшого розвитку інноваційних сфер економіки». Ольга Руденко додає, що інші чотири проекти, реалізацію яких планують розпочати згодом, стосуються протидії ворожим БПЛА, розмінування територій за допомогою дронів, мережевих технологій інтелектуального відеомоніторингу повітряного простору у видимому та інфрачервоному діапазонах частот і  високоточного наведення засобів ураження повітряних об'єктів, а також створення економічного електродвигуна.
Херсонський державний завод «Паллада», який входить до складу Укроборонпрому, підписав контракт з хорватською компанією «ISKRA SHIPYARD 1 LLC» на будівництво композитного плавучого доку нового покоління вантажопідйомністю 5000 тонн. Це додатково завантажить виробничі потужності підприємства щонайменше на рік. Судноремонтна споруда, проєкт якої розроблено конструкторським бюро «Паллади», відповідатиме вимогам міжнародних конвенцій та класифікаційних товариств (CRS, BV, ABS, RINA). Вона здатна забезпечити докування всіх типів цивільних суден з доковою масою до 5000 тонн і завдовжки до 120 метрів, військових кораблів типу «корвет» і «легкий фрегат», а також дизель-електричних підводних човнів. «Для нас це знакова подія. Новий контракт дасть змогу колективу заводу повноцінно працювати протягом 12-13 місяців. Я впевнений, що наші фахівці відповідально поставляться до виконання цього завдання та здадуть споруду вчасно, – зазначає в.о. директора «Паллади» Євген Алхімов. Понтон доку виготовлять з екологічно чистого морського залізобетону з застосуванням сульфатостійкого портландцементу та спеціальних добавок, завдяки яким споруду можна експлуатувати у всіх кліматичних зонах. Для виробництва башт використають суднобудівну сталь. Таке поєднання матеріалів дасть змогу знизити витрати на обслуговування у 2-2,5 раза у порівнянні з аналогічною сталевою спорудою і не ставити її періодично в сухий док впродовж усього терміну експлуатації, який становить понад 50 років. Конструкція залізобетонного понтона забезпечує підвищену жорсткість всього доку та значно знижує теплові деформації, пов'язані з впливом різниці температур морської води та навколишнього повітря. Нова комп'ютерна система управління баластними операціями забезпечить постійний онлайн контроль за станом споруди та судна, що докується. Додамо, що «ISKRA SHIPYARD 1 LLC», яка належить словенській групі ISKRA, спеціалізується на будівництві різних суден завдовжки до 60 метрів і має все необхідне обладнання для ремонту та модернізації кораблів різного класу.
За десять місяців 2021 року Державне підприємство «Зоря»-«Машпроект», яке входить до складу Укроборонпрому, постачило понад 104 тис. м³  медичного кисню до лікувальних закладів Микалаївської області для порятунку людей від COVID-19. Це вдвічі перевищує показник за весь минулий рік. Наразі кисень, який виробляє підприємство, потрапляє до Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб, міських лікарень № 1 та № 3, лікарні швидкої медичної допомоги, пологових будинків № 1 та № 2, та багатьох інших медичних закладів регіону. Крім цього, у жовтні укладено відповідний договір з низкою лікарень Херсонської області. «З жовтня наша киснева станція працює цілодобово, без вихідних і святкових днів, і заповнює цим газом 250 балонів кожні 24 години», – розповідає начальник цеху 75 Віталій Ткаченко. На кисневій станції «Зорі»-«Машпроект» працює 20 осіб: апаратники повітрярозподілу, слюсарі, наповнювачі балонів, лаборанти та майстри. У березні 2020 року підприємство відновило виробництво медичного кисню та розпочало його постачання на потреби Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб. Згодом до переліку замовників долучилися ще декілька міських медичних закладів і лікарні з області.
Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» (ЖБТЗ) розпочало серійне виготовлення корпусів для українських броньованих машин БТР-4Е. Цьому передували відповідні кваліфікаційні випробування за участі представників Міністерства оборони України та Концерну. За результатами випробувань підприємство підтвердило спроможність якісно та в задані терміни виробляти цей вид продукції. Наразі на ЖБТЗ тривають роботи з розширення виробничої бази для того, щоб до кінця поточного року передати Харківському конструкторському бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова (ХКБМ) партію корпусів для подальшої комплектації необхідними системами, вузлами та агрегатами. БТР-4Е – сучасна вітчизняна чотиривісна колісна броньована техніка, яка здатна плавати. На її базі створено ціле сімейство машин: командирська, командно-штабна, медична, ремонтно-евакуаційна тощо. На виготовленні цієї техніки для потреб війська та Національної гвардії України спеціалізується ХКБМ. На власні очі побачити бронетранспортер БТР-4Е на головній площі Житомира містяни мали нагоду 14 жовтня на святкуванні Дня захисників і захисниць України.
Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод», яке входить до складу Концерну, вчасно та в повному обсязі виконало ремонт партії БМП-2 і БРЕМ-2 та передало їх у Збройні сили України. Машини пройшли повний цикл капітального ремонту і модернізації відповідно до умов державного контракту. Техніку оснащено новітніми засобами зв'язку, системами спостереження та сучасними приладами освітлення. Ремонт гусеничної техніки, зокрема БРЕМ-2, є основним профілем підприємства. БРЕМ-2 виконана на базі БМП-1, має протикульовий броньовий захист, хорошу прохідність і маневровість, здатна долати водні перешкоди вплав, оснащена засобами маскування, захисту від зброї масового знищення і ППО, а також озброєна кулеметом, що дає змогу вести вогонь по повітряних і наземних цілях. Для ремонтно-евакуаційних робіт ця техніка обладнана електрозварювальним устаткуванням, лебідкою, буксирним кронштейном і штангами жорсткої зчіпки. Вантажопідйомні роботи БРЕМ проводить завдяки стріловому поворотному крану з дообладнанням тросами-стяжками, а над дахом розміщена спеціальна платформа з відкидними бортами для перевезення вантажів і запасних частин. Варто додати, що наразі завершено роботи з кінцевого пред'явлення ще однієї партії БРЕМ-2 управлінню державного технічного нагляду Збройних сил України.
Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод» (ЛБТЗ), яке входить до складу Укроборонпрому, розпочало ремонт і модернізацію партії бойових машин піхоти БМП-1 для Збройних сил України. Фахівці підприємства стали до роботи з відновлення та модернізації, яка здебільшого полягає у встановленні сучасних навігаційних систем, систем зв'язку та управління вогнем тощо. Передати техніку замовнику планують до кінця поточного року. «На виконанні цих завдань спеціалізується Житомирський бронетанковий завод, проте, з огляду на стислі строки та велику кількість бронетехніки, з якою наразі працюють наші колеги, було ухвалено рішення передати нам частину БПМ-1. Отже, у нас також кипить робота з їхнього відновлення», – зазначив керівник львівського підприємства Віктор Андрощук. Нагадаємо, що ЛБТЗ має 77-річний досвід роботи та освоїв за останні роки ремонт і модернізацію практично всіх видів бронетехніки на гусеничному ходу.
На Шосткинському заводі «Імпульс», що входить до складу Укроборонпрому, розгорнуть перше в історії незалежної України серійне виробництво боєприпасів для підствольних та автоматичних гранатометів. Це стало результатом плідного державно-приватного партнерства з ТОВ «Спеціальне конструкторське бюро «Вектор-В», якому належить розробка цього боєприпасу. Про це йшлося на брифінгу генерального директора Укроборонпрому Юрія Гусєва сьогодні, 1 листопада. «Постановка на серійне виробництво цього боєприпасу знаменує початок відновлення боєприпасної галузі України, – розповів генеральний директор Концерну. – Шосткінський завод «Імпульс» має всі необхідні можливості й компетенції для виробництва та доводить свою здатність забезпечити критичну потребу війська в боєприпасах. Ми прагнемо також досягти провідних позицій нашої держави на світових ринках ОВТ». Україна завжди була залежною від постачання згаданих боєприпасів з-за кордону. Сьогодні ТОВ «СКБ «Вектор-В» як розробник та ДП «Шосткинський завод «Імпульс» як виробник об'єднуються для забезпечення критичної потреби українського війська у боєприпасах для підствольних та автоматичних гранатометів. «Сьогодні в Україні нарешті з’явилося власне виробництво боєприпасів для гранатометів, яке має замкнутий цикл. Для нашого спеціального конструкторського бюро це успіх, а для України – безперечна перемога та приклад ефективного державно-приватного партнерства», – наголосив керівник СКБ «Вектор-В» Віталій Жуков. Важливо підкреслити, що український розробник – ТОВ «СКБ «Вектор-В» –  пройшов повний цикл державних випробувань ВОГ-17В. При цьому саму розробку та весь цикл держвипробувань боєприпасу товариство провело за власні обігові кошти без залучення державного фінансування, однак з використанням науково-виробничого потенціалу ДП «Шосткинський завод «Імпульс». «Дякую керівництву Укроборонпрому за всебічне сприяння. Завдяки цьому ми сьогодні демонструємо боєприпас для гранатомету, виготовлений винятково з деталей вітчизняного виробництва», – зазначив очільник ДП «Шосткинський завод «Імпульс» Віталій Кайнара. Таким чином Україна стає однією з 12 країн світу, які мають замкнутий цикл виробництва боєприпасів для ведення ближнього бою, а також це знаменує початок відновлення боєприпасної галузі України.
Державне підприємство «Завод 410 цивільної авіації», що входить до складу Укроборонпром, успішно виконало ремонт та провело технічне обслуговування літака Ан-74ТК-200 для Національної гвардії Казахстану. Літак прибув в Україну 16 серпня, а вже 26 жовтня після всіх робіт, завершених в обумовлені із замовником терміни, приземлився в Казахстані. Це вже другий літак казахських служб, що пройшов цього року технічне обслуговування на ДП «Завод 410 ЦА». «На сьогодні ми вже маємо три запити від силових структур Казахстану щодо продовження співпраці у 2022-2023 роках. Завод успішно конкурує з приватними підприємствами, які мають відповідні сертифікати з технічного обслуговування повітряних суден типу Ан-74, завдяки ефективному виконанню завдань, швидкості оформлення необхідної документації та вартості послуг», – розповідає директор ДП «Завод 410 цивільної авіації» Олександр Пащенко. Так, фахівці заводу провели, зокрема, огляд двигунів, електронних систем, планера з метою виявлення проблем та їх усунення. Водночас підприємство Концерну працює над виконанням контрактів для Військово-повітряних сил Болгарії та наших армійців. Зокрема, йдеться про  капітальний ремонт і модернізацію літаків для ВМС і ВПС Збройних сил України.
Мобільний багатофункціональний радіолокаційний комплекс «Мінерал-У», який розробило ДП «Науково-дослідний інститут радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація», що входить до складу Укроборонпрому, успішно пройшов заводські (попередні) випробування. «Мінерал-У» виявляє та класифікує надводні об’єкти на відстані до 500–600 км завдяки пасивному каналу, а дорозвідку можна проводити з використанням активного каналу. На першому етапі було перевірено технічні параметри кожної частини комплексу окремо: потужність передавача, чутливість приймача, час затримки, технічні властивості тощо. Під час другого етапу РЛК було встановлено на шасі, після чого випробувано у цілому. Фахівці підприємства перевіряли дальність виявлення цілей, роботу в широкому спектрі частотних діапазонів, мобільність комплексу та інші параметри. За підсумками випробувань «Мінерал-У» було визнано таким, що відповідає заявленим тактико-технічним характеристикам. На черзі – державні випробування РЛК, який передусім призначено для роботи разом  з береговим ракетним комплексом «Нептун». Вперше цей радіолокаційний комплекс продемонстрували широкому загалу під час військового параду до 30-річчя незалежності України, який відбувся у Києві 24 серпня. РЛК також можна було побачити на цьогорічній виставці «Цифрове майбутнє армії», присвяченій Дню захисників і захисниць України.
Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод», яке входить до складу Укроборонпрому, виконало держоборонзамовлення на відновлення понад десяти броньованих тягачів середніх БТС-4 з одночасним покращенням їх тактико-технічних характеристик (ТТХ) для Міноборони України. Перша партія відремонтованої техніки вже відправлена безпосередньо у війська, друга – чекає на відвантаження. На частині вдосконалених БТС-4 було встановлено ведучі колеса танка Т-80 та уніфіковані гусеничні стрічки від цієї ж моделі. «Це оновлення ініціювало Міністерство оборони України для уніфікації всіх видів військової техніки, – розповідає директор заводу Віктор Андрощук. – У стислі терміни фахівці нашого підприємства створили конструкторську та технологічну документацію на переробку ходової частини зі встановленням ведучих коліс та іншими необхідними змінами. Броньовані тягачі з покращеними ТТХ успішно пройшли типові випробування та підтвердили свою ефективність. Хочу наголосити, що це дає можливість у наступних замовленнях встановлювати уніфіковані гусеничні стрічки від танка Т-80 на танках Т-72, Т-55 (54) і всіх видах спеціальної та інженерної військової техніки на базі цих машин». БТС-4 оснащено крановою установкою з гідравлічним приводом вантажопідйомністю до 12 тонн, електрозварювальним обладнанням, тяговою та додатковою лебідками. Все це дає можливість виконувати повний перелік робіт з поточного та середнього ремонту бронетехніки в польових умовах. Для розчищення шляхів і обладнання позицій тягач отримав сучасне бульдозерне обладнання. За тактико-технічними характеристиками цей тягач не поступається БРЕМ-1, а його відновлення коштує значно дешевше.
Державне підприємство «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН», яке входить до складу Укроборонпрому, передало армійській авіації Сухопутних військ ЗСУ чергову партію відремонтованих і серійно модернізованих вертольотів Мі-24ПУ1. Це відбулося в рамках виконання державного оборонного замовлення. Фахівці АВІАКОНу встановили на вертольоти модернізовані вітчизняні системи озброєння та авіаційні приціли, системи захисту від ПЗРК і двигуни з поліпшеними характеристиками. Крім цього, техніку вперше оснащено м’якими паливними баками та лопатями несучого гвинта українського виробництва. Високу якість робіт підтверджено під час виконання випробувальних і приймально-здавальних польотів на ДП «АВІАКОН». Після технічного приймання і виконання ознайомлювальних польотів, які провели екіпажі армійської авіації, модернізовані вертольоти перелетіли до місця постійного базування та стали до виконання бойових завдань. Багатоцільовий Мі-24ПУ1 призначено для ураження броньованої техніки, підвищення мобільності підрозділів сухопутних військ і забезпечення їх вогневою підтримкою на полі бою. Завдяки модернізації ці машини можна використовувати цілодобово, і вони відповідають сучасним вимогам й тенденціям світового вертолітобудування та розвитку тактики застосування армійської авіації. Дотримання підприємством договірних зобов’язань, постійне вдосконалення технологічних процесів ремонту, впровадження заходів з імпортозаміщення та бездоганна якість робіт, навіть в умовах карантину, дає АВІАКОНу змогу утримувати лідерство з підтримки льотної придатності гелікоптерного парку Державної авіації України.
Державна компанія  «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», відвантажила замовнику танк БМ «Оплот».  БМ «Оплот» – це основний бойовий танк українського виробництва. Бойову машину виготовляють на Заводі ім. В.О. Малишева. Танк призначений для ураження вогнем усіх видів наземних (надводних) і низьколітаючих на малих швидкостях повітряних цілей в умовах вогневої протидії супротивника. Виконання широкого кола бойових завдань можливе за різних кліматичних, метеорологічних і дорожніх умов у діапазоні температури навколишнього середовища від -40°С до  +55 °С, за відносної вологості повітря до 98% при температурі +25° С, висоті до 3000 м над рівнем моря і запиленості повітря, що трапляється під час експлуатації. Генеральний директор ДК «Укрспецекспорт» Вадим Ноздря зазначив, що танк відбув до США в рамках виконання контракту на виготовлення та відвантаження цієї бойової машини між спецекспортером та американським замовником.  Танк виготовлено в сучасній комплектації та повністю готовий до експлуатації.