Повернутись
Зброя та Безпека-2018: підсумки другого дня виставки

Дата публікації: 10.10.2018

ДК «Укроборонпром» у другий день роботи XV Міжнародної оборонної виставки "Зброя та Безпека", яка проходить у Києві, продовжує демонструвати нові розробки оборонної промисловості.

«Реактивна система залпового вогню «Берест», оновлений БТР-70Д(GM), БМП-М1С, БРМ «Мангус» - головні прем’єри експозиції «Укроборонпрому» на міжнародній виставці «Зброя та Безпека», яка проходить у Києві. Нова техніка має посилені бойові характеристики, що значно підвищує надійність та вогневу потужність військових машин. І, що надзвичайно важливо, - підприємствам «Укоборонпрому» вдалося відмовитися від комплектуючих російського виробництва, замінивши їх на вітчизняні та виробництва країн-членів НАТО», - підкреслив Президент України Петро Порошенко.

В цей же час, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, у рамках виставки, обговорив питання співпраці в оборонних та безпекових питаннях з керівниками делегацій Польщі, Казахстану, Саудівської Аравії, Чехії, Туреччини та Таїланду. Зарубіжні партнери нашої держави задоволені українською зброєю та технікою.

Під час переговорів із заступником командувача ВМС Таїланду адміралом Сангкорном Понгсірі були обговорені питання розширення двосторонньої військово-технічної співпраці. Тайські військові висловили зацікавленість новими українськими БТР-4МB1, які, за їх словами, "можуть стати основними бойовими машинами морської піхоти Королівства", повідомляє РНБОУ.

БТР-4МВ1, який був створений фахівцями "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова", що входить до складу "Укроборонпрому", створений з максимальним урахуванням бойового досвіду українських військових та останніх конструкторських рішень країн-членів НАТО.

Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4.

При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.

Технологічні рішення, які прийняли фахівці "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год.

У рамках виставки «Зброя та Безпека» підприємства ДК «Укроборонпром» продемонстрували БМП-М1С та БРМ «Мангуст».

БМП-М1С – бойова броньована гусенична машина, яка була розроблена за власні обігові кошти ДП "Житомирський бронетанковий завод». БМП-М1С є конверсією бойової розвідувальної машини БРМ-1К, зі значним підвищенням вогневої потужності, рівня захисту та заміною застарілого радянського двигуна на німецький Deutz.

Завдяки цьому БМП-М1С може транспортувати до 8 військовослужбовців та ефективно підтримувати дії піхотних підрозділів завдяки великій вогневій потужності бойового модулю "Стилет".
Бойовий модуль "Стилет" оснащений 30-мм гарматою, протитанковим ракетним комплексом "Бар’єр" та кулеметом. В цей же час, нова система управління вогнем "Синтез" забезпечує точний вогонь в будь-яких метеорологічних умовах та в будь-який час доби.

Бойова розвідувальна машина "Мангуст" була створена ДП "Миколаївський бронетанковий завод". Ця машина призначена для ведення розвідки боєм та вогневої підтримки бойових підрозділів. Двовісна БРМ має колісну формулу 4х4 та незалежну торсійну підвіску, яка забезпечує підвищену прохідність техніки. "Мангуст", завдяки новому дизельному двигуну IVECO, здатен розвивати по шосе швидкість до 100 км/год та долати водні перешкоди.