Повернутись
Заява «Укроборонпрому» щодо недостовірної інформації ТОВ «ЛКМЗ» про якість фінської броні

Дата публікації: 16.08.2019

ДК "Укроборонпром" наголошує, що ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод" вводить в оману суспільство і верховного головнокомандувача ЗСУ у питанні виготовлення корпусів для БТР-4.

Інформація, розповсюджена цим підприємством, про те, що використання фінської бронесталі, з якої виготовляють бронетехніку країн НАТО, начебто призводить до підвищення ціни на 1 млн грн за один корпус, не відповідає дійсності і є виявом несумлінної конкуренції.

У відповідь на дезінформацію наводимо калькуляцію вартості корпусів для БТР-4, які виготовляє «ЛКМЗ» у порівнянні із вартістю корпусу, виготовленого із імпортної сталі на ДП «ХКБМ ім. Морозова».


Насправді економія лише на одному корпусі, який виготовляється із фінської бронесталі, становить майже 0,4 млн грн. Відтак, при серійному виробництві БТР-4 ідеться про мільйони зекономлених бюджетних гривень.

Водночас наголошуємо, що через позицію 85-го військового представництва Міноборони наразі заблоковано використання імпортної броні, а відтак - і виробництво БТР-4. Тому, що реальні потужності "ЛКМЗ" - 1,5 корпуси на місяць, що було засвідченосамими військовими.

Виглядає, що у процесі замовлення і виготовлення БТР-4 відбувається змова військової прийомки №85 Міноборони та приватного виробника, де військове відомство готове переплачувати бюджетні кошти, аби забезпечити кооперацію із визначеним приватним виробником. Наголошуємо, що лише цього року «ЛКЗМ» підвищило ціни на виготовлені корпуси у 1,5 рази.

Це відчутно збільшує вартість одного БТР-4, виготовленого підприємствами концерну для потреб ЗСУ. А в умовах, коли Міноборони відмовляється врахувати ці фактори у відповідних документах, подальша діяльність ДП «ХКБМ» постає перед суттєвими ризиками.


Заяви «ЛКМЗ» про те, що фінська броня MiiluxProtection 500, призначена для сейфів виглядає як невдалий жарт чи недоречний тролінг. Адже військові відомства 40 країн світу, зокрема і країн-членів НАТО, використовують бронемашини із цієї марки сталі.

Але найцікавіше полягає у тому, що Міноборони України також активно експлуатує машини «Козак» та «Варта», виготовлені саме із цієї броні. Тобто в одному випадку військове відомство закуповує вироби з певної марки сталі і цілком задоволене її характеристиками. А в іншому - розповідають вустами голови військового представництва №85 Плющакова про метал для сейфів.

Водночас свідоме нагнітання негативу проти сталі фінського виробника має ознаки недобросовісної конкуренції. Адже в Міноборони знають про «хворобу» сталі 71 - мікротріщини, які утворюються під час експлуатації бойових машин. Фахівці «ХКБМ» вимушені регулярно лагодити корпуси у рамках поточних ремонтів, виправляючи наслідки непрофесіоналізму приватних виробників. В «Укроборонпромі» готові надати відповідні світлини корпусів БТР-4, які підтверджують ці дефекти.

Наголошуємо, що «ЛКМЗ» неспроможний виготовляти необхідну кількість корпусів. Це підтверджено офіційним повідомленням 85-го військового представництва Міноборони на адресу Концерну. Яке, власне, і заблокувало використання іноземної броні. А відтак застерігаємо шановних колег з «ЛКМЗ» від подальшого поширення недостовірної інформації.