Повернутись
За 1,5 роки ми відновили довіру до української «оборонки» та залучили інвесторів - «Укроборонпром»

Дата публікації: 03.01.2017

Державний концерн "Укроборонпром" відновив довіру до вітчизняного оборонно-промислового комплексу та знайшов партнерів для його розвитку. Про це заявили Заступник Генерального директора з авіабудування та виробництва ДК "Укроборонпром" Володимир Коробов, засновник компанії "Aeroscraft" Ігор Пастернак та очільник ДП "Укроборонсервіс" Сергій Микитюк на прес-конференції 3 січня.

"Укроборонпром" 1,5 роки тому розпочав співпрацю з "Aeroscraft", а вже сьогодні наші прикордонники забезпечені сучасною технікою, а необхідне армії натівське озброєння вироблятимуть в Україні", - повідомили спікери ДК "Укроборонпром". Додавши, щоза 1,5 рокидовели свою спроможність співпрацювати з іноземними компаніями та впроваджувати складні проекти в Україні.
"Нам доводилось налагоджувати систему імпорту військової продукції майже з нуля, зіткнулись з неймовірними бюрократичними перепонами. Керівництво Концерну було вимушено в ручному режимі вирішувати питанні з митницею та податковою", - розповіли на прес-конференції.

Відтепер, коли "Укроборонпром" вже надав надсучасні системи спостереження військовим та довів спроможність кооперації,західні партнери довіряють нам технології, інвестують в український оборонно-промисловий комплекс та запроваджують нові проекти.

"Ще ніколи у моїй практиці рішення про надання ліцензії на виробництво зброї в іншій країні урядом США не надавались так швидко. Лише за три тижні ми отримали ліцензію і вже працюємо над налагодженням виробництва натівської зброї в Україні", - наголосив засновник Aeroscraft Ігор Пастернак.

Меморандум про виробництво офіційно підписаний обома сторонами 3 січня - цього дня Україна офіційно розпочинає роботу над виробництвом натівськоі зброї. Враховуючи потреби нашого війська, гвинтівки будуть вироблятися зі стволами й під патрони калібру стандарту НАТО, а також у модифікації під використання патронів, що знаходяться на складах.
"Укроборонпром" готовий побудувати виробництво боєприпасів різного калібру під потреби армії України - відповідні проекти передані на розгляд в Кабмін. Щойно буде прийняте відповідне рішення та надано фінансування - "Укроборонпром" реалізує цей проект за 18 місяців.

"Укроборонпром" зробив обіцяне, вже зараз ми маємо проект не лише по комплексам "АEros", а й нам довірили технології виробництва стрілецької зброї. "Ми дякуємо нашим інвесторам та партнерам за співпрацю та довіру до українського оборонно-промислового комплексу", - зазначили на прес-конференції.

Слід зазначити, що озброєння українського війська потребує змін законодавства та спрощення процедур імпорту як самого озброєння так і технологій.

"За ці 1,5 роки співпраці, саме з такого досвіду ми й пропонуємо зміни. Всі 34 законопроекти що розроблені фахівцями Концерну мають стійкий фундамент та направлені на якісні зміни. Ми не займаємось популізмом - реформа, що була представлена в кінці 2016, практична та базується на досвіді реальної співпраці з партнерами, в неї закладені зміни саме тих проблем, які виникли при налагодженні співпраці з партнерами: бюрократичні та законодавчі. Інвестори, з якими ми працюємо, готові вкладати кошти у розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу, мова йде навіть про спільні підприємства, але все це потребує зміни законодавства задля підтримки розвитку та реформування", - підсумували спікери.

Нагадаємо, що ДК "Укроборонпром" активно співпрацюєз виробниками країн-членів НАТО та впроваджує міжнародні стандарти на своїх підприємствах.