Дата публікації: 17.09.2020

За 8 місяців 2020 року підприємства Концерну провели 480 аукціонів, з них – 4-ри з оренди. Решта аукціонів пов'язані з продажем майна, в основному металобрухту та списаних автівок.
Про це повідомила Надія Бігун, директор із закупівель ДК «Укроборонпром», на спільній онлайн конференції з експертною організацією StateWatch.
За 8 місяців цього року підприємства Укроборонпрому заробили на прозорій оренді та продажі майна 21,6 млн грн. Ще на понад 10 млн грн – успішно провели аукціони.
Ухвалення Закону України “Про оренду державного та комунального майна” з одного боку та відсутність підзаконки до нього – з іншого заблокували оренду держмайна в Україні щонайменше на півроку. І лише місяць тому були ухвалені останні підзаконні акти, які дозволяють держпідприємствам виходити на прозору оренду майна, розповіла Надія Бігун
“Згадані чотири аукціони Укроборонпрому з оренди майна не підпадають під дію Закону. Заводи “Маяк” та “Радар” не є класичними держпідприємствами, це публічні акціонерні товариства. Тому продаж свого майна через Прозорро.Продажі є їхньою власною ініціативою. Втім, тепер їхній досвід дозволить Концерну зробити аукціони з оренди держмайна максимально ефективними”, - підсумувала Бігун новий досвід передачі майна оборонних підприємств в оренду
Зазначимо, сьогодні оренда держмайна відбувається через відкриті аукціони на Прозорро.Продажі. Крім того, Закон дає право орендодавцям не продовжувати діючі договори на наступний період, який зазвичай сягав 5-10 років. Втім, Закон дає їм також право їх продовжити: зі старими орендарями на тих самих умовах. Укроборонпром сподівається, що відповідальні держкомпанії цим правом не скористаються, а запустять чесні та прозорі аукціони.
“Що робить зараз Укроборонпром для досягнення максимального прибутку на оренді майна? Зважаючи на те, що ринок оренди перебуває у глибокій кризі, ми рекламуємо наші аукціони та об'єкти оренди максимально повно та привабливо на фасадах самих об'єктів, на спеціалізованих інтернет ресурсах (OLX, domik.ua) та в соцмережах (Facebook)”, - розповіла на заході Бігун.
За її словами, у “портфелі” Укроборонпрому є успішний кейс із оренди майна заводом “Радар”: передача приміщення в оренду в центрі Києва, поруч зі станцією метро Палац Україна. Коли аукціон оголосили вперше із початковою вартістю у 316 тис. грн – прийшло всього 2 учасники, які між собою не торгувалися. Вже тоді аукціон дозволив здорожчити вартість майна на 462 тис. грн Однак нам видалося дивним, що учасники не торгувалися за об'єкт, тому ми скасували аукціон, повісили банер-рекламу на фасаді будівлі і переоголосили торги. Під час другої спроби прозоро передати майно в оренду прийшло вже 5 учасників, а сума за об'єкт від початкової ціни виросла втричі – до 1 млн 100 тис.”, - додала Бігун.