Дата публікації: 10.10.2016

11 жовтня стартує міжнародна виставка "Зброя та Безпека", яка об‘єднає найкращі зразки та передові досягнення оборонно-промислового комплексу України. На цій виставці ДК "Укроборонпром" зосереджує увагу на передових розробках та перспективному озброєнні, яке було у короткі терміни розроблено та підготовлено до випробувань.
Серед перших публічних прем‘єр для України: безпілотний тактичний багатоцільовий транспортний засіб "Фантом", новий бойовий модуль "Дуплет" та інше озброєння.
"Фантом" - воїн майбутнього
"Фантом" є однією із передових розробок ДП "СпецТехноЕкспорт", який входить до складу ДК "Укроборонпром". Він є першим кроком у створенні перспективних систем, які мають замінити традиційне озброєння.
Безпілотний тактичний багатоцільовий транспортний засіб "Фантом" є відповіддю на виклики технологічної ери, яка диктує свої умови для створення зовсім нових типів озброєння. Вони мають бути безпілотними, багатофункціональним та виконувати завдання, які зараз, із ризиком для власного життя, можуть виконати лише бійці. Саме такі можливості демонструє "Фантом"
"Фантом" - це дистанційно керований мінібронетранспортер. Денний та нічний комплекси прицілювання дозволятимуть вести вогонь у будь-який час доби на відстані понад 1 км. Запас ходу становить до 20 км, керування здійснюється за захищеним радіоканалом або через волоконний кабель довжиною 5 км. Окрім того його можливо оснастити високоточним протитанковим ракетним озброєнням.
"Дуплет" - у два рази більше вогню
Нова розробка від ДП "Житомирський бронетанковий завод", який входить до складу ДК "Укроборонпром" - бойовий модуль "Дуплет", який оснащений двома автоматичними 30-мм гарматами та може встановлюватись на бойові машини піхоти.
Завдяки спареній установці "Дуплету" можливо у двічі збільшити щільність вогню, створивши справжню завісу із 30-мм снарядів. Окрім того, він оснащується керованими протитанковими ракетами, та автоматичним гранатометом.
За наведення зброї відповідає повністю комп'ютеризована система управління вогнем, тепловізор, лазерний далекомір і лазерний канал наведення ракет.
Німецьке "серце" БМП
Окрім бойового модуля "Дуплет", "Житомирський Бронетанковий Завод" адаптував німецький двигун від Deutz до використання у бойових машинах піхоти. Оновлена машина піхоти отримала офіційну назву БМП-1УМД.
Роботи по заміщенню радянського двигуна УТД-20 на новий Deutz зайняли лише три місяці. Німецький двигун потужніший, має значно більший ресурс, він тихіший та економічніший.
Сюжет про нову бойову машини піхоти випустив канал 2 2 у програмі "Спецкор", у якому журналісти вдало відмітили стислі строки адаптування машини до нового двигуна, можливості та перспективи БМП-1УМД.
Нагадаємо, що XIII міжнародна спеціалізована виставка "Зброя та Безпека – 2016" пройде 11-14 жовтня 2016 у Міжнародному Виставкому Центрі, який знаходиться на Броварському проспекті, 15.