Дата публікації: 24.06.2020

У Державному концерні “Укроборонпром” запрацював комплаєнс-офіс. Його очолив Артем Хаванов, який займався впровадженням стандартів ділової етики та доброчесності на аналогічних посадах у Нафтогазі та “Укрсіббанку” (BNP Paribas Group).
Комплаєнс-офіс Укроборонпрому займається розробкою та впровадженням політики доброчесності працівників та контрагентів відповідно до міжнародних стандартів корпоративного управління, внутрішніх документів і процедур запобігання фінансовому шахрайству та врегулювання конфлікту інтересів.
В Концерні вже розроблено та незабаром будуть затверджені Кодекс корпоративної етики, політика управління ризиками та політика щодо конфлікту інтересів. Також у планах офісу запуск на підприємствах УОП спеціального сервісу для анонімного повідомлення про випадки корупції або недоброчесної поведінки.
“Існує класична модель “трьох ліній захисту”, яка дозволяє виключити конфлікти інтересів і шкідливі дії менеджменту. Першою лінією є операційні та корпоративні функції компанії; друга складається з комплаєнсу, внутрішніх контролів та управління ризиками; третю представляє внутрішній аудит. Впровадження трьох ліній захисту не дає миттєвого результату. Однак крок за кроком очищує компанію від порочних практик, дозволяє стежити за дотриманням встановлених правил гри і жорстко карає за порушення червоних ліній. Уже сьогодні в Концерні запроваджено комплаєнс функцію і розпочато форензік аудит, різні перевірки за дотриманням визначених правил та моніторинг конфліктів інтересів”, - заступник генерального директора з трансформації Роман Бондар прокоментував ключові кроки реформи корпоративного управління Концерну.
За словами Бондара, функція комплаєнс дозволяє системно, крок за кроком знищувати ризиковані практики та унеможливлювати поведінку, яка завдає шкоди інтересам компанії.
Робота над запуском офісу розпочалася в рамках реформи корпоративного управління Концерну, яку команда з трансформацій Укроборонпрому впроваджує у співпраці з іноземними консультантами за підтримки урядів Франції та Великобританії.
Пошук керівника офісу та підготовка до його запуску розпочалися в Концерні задовго до національного карантину і тривала 2,5 місяці. У підсумку очолити та запустити роботу офісу запросили Артема Хаванова. Понад 10 років він працює у сфері юридичного комплаєнсу, будував цю функцію у державній компанії “Нафтогаз Україна” та її дочірніх підприємствах, де запустив лінію довіри для викривачів, розробляв антикорупційні політики і процедури. В українському банку міжнародної групи Артем впроваджував світові стандарти перевірки доброчесності клієнтів, політики і процедури виявлення публічних діячів та підсанкційних фізичних і юридичних осіб.
Нагадаємо, у червні міжнародна компанія EY завершила перший етап проекту підтримки корпоративної реформи Державного Концерну "Укроборонпром" і представила нову цільову модель управління в Концерні та на підприємствах, розроблену спільно з офісом трансформації УОП. Зокрема, експерти рекомендували впровадити трирівневу цільову модель корпоративного управління, у якій, під час трансформації, Концерн відіграє роль корпоративного центру.