Дата публікації: 21.10.2016

Керівництво ДК "Укроборонпром" та директори провідних підприємств-учасників Концерну завітали на засідання Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції з метою отримати результати реагування щодо 68 повідомлень про вчинення корупційних та службових злочинів в оборонно-промисловому комплексі, оголошених на зустрічі з головою Комітету в грудні 2015 року.
При зустрічі в середу, 19 жовтня, керівництво Концерну передало вже 116 документальних матеріалів звернень до правоохоронних органів разом з новими, виявленими завдяки внутрішньому контролю протягом 2016 року. Концерн очікує від Комітету створення робочої групи, яка б сприяла оперативному розслідуванню фактів зловживань в системі виробництва та поставок озброєння.
ДК "Укроборонпром", як орган управління над підприємствами оборонної промисловості, що входять до його складу, уповноважений лише звільняти керівників своїх підприємств у разі їхньої причетності до корупції. Задля притягнення винних до відповідальності ми просимо депутатської підтримки в розслідуванні тих фактів, які вже давно передані до правоохоронних органів.
"Всі ці 116 повідомлень, які виявив Концерн самостійно, містять конкретні факти корупції та зловживань. В тому числі ті, які ще рік тому були озвучені керівництвом Держконцерну до Голови Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції. Просимо якнайшвидше розглянути передані матеріали для того, щоб ніхто не міг звинуватити у покриванні корупції сам Комітет та "Укроборонпром", - зазначило керівництво Концерну.
Концерн вже вдруге ініціює передачу фактів корупції до Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, самостійно продовжуючи політику очищення. За останні два роки, у відповідності до рішень ДК "Укроборонпром", своїх посад позбулися десятки керівників підприємств.
"Вже 2 роки війна відбувається не лише в країні, а і в самому секторі оборонно-промислового комплексу. Вже 2 роки "Укроборонпром" жорстко та системно контролює діяльність своїх підприємств-учасників задля унеможливлення корупції та захищає інтереси держави. Всі факти правопорушень систематизуються та миттєво передаються до правоохоронних органів, але далеко не завжди справи доходять до суду, а винних притягують до відповідальності", - повідомили на засіданні.
Яскравим прикладом такого формального відношення до боротьби з корупцією є вирок суду по справі екс-директора Львівського бронетанкового заводу Олександра Остапця. Умовний термін для корупціонера, який забрав мільйони гривень у держави, що перебуває у стані війни - це занадто м’яко і Концерн вже на цьому наголошував.
Окрім того, "Укроборонпром" закликає депутатів прийняти важливі для всієї України рішення, змінивши існуюче пострадянське законодавство у оборонній сфері на сучасні загальноприйняті у світі норми.
Нагадаємо, ДК "Укроборонпром" запровадив систему електронних закупівель ще у жовтні 2014 року. Завдяки системам електронних торгів, в тому числі і на платформі ProZorro, "Укроборонпром" заощадив понад 680 млн грн. З них 374,9 млн грн було зекономлено в перші 9 місяців 2016 року.