Дата публікації: 29.11.2018
ДК "Укроборонпром" закликає народних депутатів України підтримати законопроект, який дозволить Казенному підприємству "Шосткинський казенний завод "Зірка", розпочати роботу та долучитись до відновлення вітчизняної боєприпасної галузі.
Через систематичну відсутність у передвоєнні роки стабільних замовлень "Шосткинський казенний завод "Зірка" опинився у скрутній ситуації. Для її вирішення "Укроборонпром" сформував та реалізує чіткий план розвитку підприємства у векторі розширення виробництва боєприпасів для потреб Збройних Сил України.
З 2014 року триває надскладна робота з наукових досліджень та розробок у сфері вибухових речовин, матеріалів, засобів ініціювання, встановлення високоточного обладнання, створення логістичних та виробничих ланцюгів, проводяться вогневі випробування боєприпасів, які бачить вся країна.
Наразі, завдяки спільним зусиллям Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства оборони та ДК "Укроборонпром", формується комплекс підприємств, які будуть виготовляти артилерійські снаряди. І шосткинська "Зірка" у ньому має зайняти своє важливе місце.
Для цього на заводі є високопрофесійні кадри, устаткування та спеціально обладнанні приміщення з надвисоким рівнем безпеки. Відтворити такі виробничі та кадрові умови в іншому місці України у короткостроковій перспективі - просто неможливо.
Водночас вкрай необхідно прийняти законопроект №9032, що з вересня цього року знаходиться у Верховній Раді України. Ухвалення цього документу допоможе підприємству вибратись із боргової ями, що штучно була утворена за часів Януковича, та дасть можливість запустити виробництво. Тобто, шосткинська"Зірка" зможе стабільно працювати, виплачувати зарплатню, модернізувати потужності та створювати нові робочі місця.
Саме тому, ДК "Укроборонпром" звертається до народних депутатів України приєднатися до консолідованих зусиль міністерств та Концерну і допомогти боєприпасній галузі України. Шосткинська "Зірка", як найстаріше оборонне підприємство України, має робити те, задля чого створювалось майже 250 років тому.