Дата публікації: 28.07.2021
Концерн став учасником заходу, присвяченого нагальним питанням впровадження корпоративного управління, який відбувся 28 липня в Українському кризовому медіацентрі.
Під час обговорення були розглянуті питання критичного ставлення до роботи наглядових рад і незалежних керівників великих держпідприємств, досвід впровадження у нашій країні корпоративного управління, життєстійкості реформи з огляду на політичні реалії сьогодення тощо.
У заході взяли участь менеджер проєктів з комплаєнсу ДК «Укроборонпром» Микола Роєнко, ексголова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, радниця міністра економіки Наталія Косянчук, голова Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, народний депутат Ярослав Юрчишин, представник держави у Наглядовій раді публічного акціонерного товариства «Магістральні газопроводи України» Віктор Пинзеник та інші.
Для Укроборонпрому тема обговорення є надзвичайно актуальною, оскільки вона нерозривно пов'язана з реформуванням і трансформацією державного сектору ОПК.
Нещодавно ухвалений Верховною Радою України законопроєкт № 3822 запроваджує на перетворених підприємствах – учасниках Концерну сучасну модель корпоративного управління. Це спрямовано на убезпечення оборонки від корупційних ризиків, конфлікту інтересів і прямого політичного впливу.
«Укроборонпром на порозі великих змін. Впровадження моделі корпоративного управління згідно з принципами ОЕСР має забезпечити розмежування функції держави-регулятора від функції держави-власника, стати драйвером для залучення інвестицій, економічного зростання та боротьби з корупцією. Відповідно до найкращих практик Укроборонпром застосовуватиме концепцію «трьох ліній захисту», яка передбачає впровадження функцій внутрішнього аудиту, ризик-менеджменту та комплаєнсу», – зазначив Микола Роєнко.
Нагадаємо, що реформа Укроборонпрому передбачає трансформацію державних і казенних оборонних підприємств, які входять до складу Концерну, в господарські товариства, єдиним власником яких залишається держава в особі Кабміну. Підприємства згрупують у науково-виробничі об'єднання за галузевою ознакою, а у державного сектору ОПК з'явиться можливість залучати інвестиції, зокрема іноземні, утворювати спільні підприємства з закордонними партнерами тощо.
Сам Укроборонпром також буде перетворено на акціонерне товариство, 100% акцій якого належатимуть державі. Це буде корпоративний центр, який відповідатиме за організаційні зміни, а у перспективі – за залучення інвестицій.