Дата публікації: 10.01.2018

У 2017 році Державний концерн "Укроборонпром" розпочав практичний етап свого реформування - комплексну трансформацію, яка включає стратегічне планування, міжнародний аудит та реструктуризацію.
Вперше в історії України буде здійснюватися така масштабна трансформація державного промислового об’єднання і для виконання такого завдання буде залучена провідна консалтингова компанія, або навіть консорціум компаній світового рівня, які мають потужний ефективний досвід роботи в сфері оборонної промисловості.
Для вибору такої компанії в "Укроборонпромі" вже працює Тендерний комітет, який проведе всі необхідні заходи за процедурою "конкурентного діалогу".
Завдяки цим заходам буде розроблено найбільш дієві засоби задля розвитку всієї оборонної промисловості України. Трансформація "Укроборонпрому" буде відповідати вимогам євроатлантичної інтеграції України. Вона передбачатиме відкритість такого промислового гіганта, як "Укроборонпром", посилить міжнародну кооперацію та інноваційність процесів.
У свою чергу, залучення стратегічних консультантів дозволить прозоро та раціонально оцінити активи всього "Укроборонпрому", розробити чіткий план корпоратизації підприємств з подальшою можливістю створення ефективних виробничих кластерів. Корпоратизація підприємств Концерну дозволить створити прозорі структури управління, Наглядові ради, встановити єдині загальноприйняті правила, в тому числі - для міжнародних інвесторів.
У 2017 році також були зроблені перші кроки у корпоратизації підприємств "Укроборонпрому" - розпочалась процедура з підготовки до корпоратизації двох провідних підприємств: ДП "Антонов" та ДП "Завод 410 Цивільної авіації".
Саме корпоратизація дозволяє здійснити перехід до сучасних західних систем управління підприємствами, шляхом їх реорганізації в публічні акціонерні товариства, 100% акцій яких належить державі.
Ця реорганізація відкриває дорогу українським та іноземним партнерам, які отримають чіткі загальновизнані у світі правила інвестування. Це дозволить наростити виробництво, модернізувати устаткування, масштабувати наукову діяльність, розпочати нові перспективні проекти. Необхідно зазначити, що такі світові гіганти авіабудування, як Boeing, Airbus та Lockheed Martin, є саме акціонерними товариствами.
У відповідності до планів реформи, ДП "Антонов" та ДП "Завод 410 Цивільної авіації", що входять до складу Концерну, пройдуть складну процедуру інвентаризації та оцінки майна, яку мають здійснити обрані на відкритому тендері авторитетні компанії. Після чого, будуть випущені і передані державі всі 100% акцій підприємств.