Дата публікації: 27.04.2017

Державний концерн "Укроборонпром" впродовж останніх 2,5 років розпочав розбудову прозорості та відкритості діяльності оборонно-промислового сектору. Ми розпочали навчання та формування сучасного світогляду наших працівників, розширили кооперацію з західними партнерами та виробниками країн-членів НАТО, надали пріоритет інноваціям. Про це заявив Заступник генерального директора з зовнішньоекономічної діяльності Концерну Денис Гурак на Українському форумі оборони та безпеки 2017, що триває нині у Києві.
"Нашою метою, метою тієї команди, яка очолила "Укроборонпром" в липні 2014 року, є створення потужної рушійної сили українського оборонно-промислового комплексу. Ми розпочали трансформацію компанії та всієї галузі – вже сьогодні ми констатуємо певні успіхи по багатьом цим напрямкам", – сказав Денис Гурак.
Він покроково розповів про шлях "Укроборонпрому" за останні роки. Пояснив, що 2014 року Концерн оперативно вирішував нагальні потреби фронту, ремонтував та відновлював військову техніку зі складів. В 2015 приділив більше уваги модернізації, в тому числі і через бюджетні обмеження України, а наприкінці року вже почав готувати виробничі потужності задля виготовлення нової та сучасної техніки для наших військових. При цьому "Укроборонпром" взяв курс на технологічне оновлення – тому 2016 рік став роком інновацій. Минулого року ми не лише представили новітні розробки, такі як Ан-132 та безпілотний бронетранспортер "Фантом", а ще й представили реформу самого Концерну та створили авіабудівний кластер.
Створення авіакластеру, що передбачає залучення підприємств не лише Концерну, а й приватного сектору, є тим самим проявом та доказом відкритості "Укроборонпрому". "Ми не єдині на цьому ринку, як багато хто вважає, і про це кажуть навіть цифри розподілу Державного оборонного замовлення. В 2006 році частка Концерну в його виконанні склала лише половину, все інше виконано в приватному секторі або іншими підприємствами українського ОПК. З кожним роком частка Концерну у виконанні ДОЗ лише зменшується", – сказав Денис Гурак, додавши, що "Укроборонпром" також не є бюджетною організацією.
"У 2016 році Концерн освоїв лише 4,5 мільярди гривень державного оборонного замовлення та передав у війська майже 7 тисяч одиниць озброєння та військової техніки. Лише ці кошти були виплачені "Укроборонпрому" з бюджету країни, бо країна була замовником. При цьому ми виплатили в бюджет 4,6 мільярда гривень податків", – пояснив заступник.
Повертаючись до реформування та розвитку ОПК Денис Гурак наголосив, що Концерн значно розширив географію країн-партнерів та поглибив кооперацію з НАТО. "Укроборонпром" також приділяє особливу увагу поєднанню науки та виробництва – створена платформа інноваційного розвитку передбачає швидке впровадження ідей вітчизняних інженерів.
Нагадаємо, “Укроборонпром” розробив стратегію реформування ОПК України, яка зокрема, передбачає внутрішній і зовнішній аудит. Він дозволяє отримати об’єктивний погляд на Концерн з боку провідних міжнародних експертів, сфокусуватися на ефективному використанні ресурсів, впровадити міжнародні стандарти управління та систему звітності. Це допоможе залучити нових інвесторів, запропонувати їм зрозумілий принцип входження в капітал, захистити самі інвестиції та створити унікальну ринкову пропозицію.
Серед інших ключових напрямків стратегії реформування ОПК від “Укроборонпрому”: кластеризація, корпоратизація, захист технологій і створення платформи інноваційних розробок.