Повернутись
«Укроборонпром» та Індія розробляють модель багаторічної співпраці

Дата публікації: 30.06.2016

ДК «Укроборонпром» та індійські компанії розробляють модель взаємовідносин, яка покладе початок співпраці на десятки років. Про це заявив Заступник Генерального директора з зовнішньоекономічної діяльності Концерну Денис Гурак.

За його словами, індійці зацікавлені у техніці «Антонова» і вже мають позитивний досвід її експлуатації. Зараз вони визначили моделі літаків, які потребує країна: пасажирські та транспортні на базі платформи Ан 148/158/178 у кількох варіантах, які пропонуються Індії в рамках офіційного тендеру. Зацікавленість на майбутнє також становлять моделі Ан-188 та Ан-124.

«Ми сконцентровані на цих проектах і переходимо до основного етапу, щоб ухвалити правильні рішення. І одним з таких рішень і є залучення індійської компанії,з якою ми зараз і визначаємо систему взаємовідносин», - наголосив він.

За словами Дениса Гурака, розглядається модель трансферу технологій. Спочатку планується створення спільного підприємства, яке буде виробляти спільний проект шляхом фінансування, пошуку ринку збуту, маркетингових досліджень тощо.

«Але кінцевим завданням є виробництво літаків», - підкреслив заступник.

Він наголосив, що трансферу технологій боятися не треба. Ця модель вигідна перевірена світовим досвідом і вигідна для всіх сторін: робота знайдеться для багатьох підприємств України та інших країн.

Нагадаємо, ДК «Укроборонпром» створив у своїй структурі літакобудівний кластер – Українську авіабудівну корпорацію. Концерн консолідує усі авіабудівні потужності країни, фундаментом яких стане ДП «Антонов». Окрім «Антонова», до складу корпорації увійшли ПАТ УКРНДІАТ, ДП «Новатор», ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», ДП «Харківське агрегатне конструкторське бюро» » і ПАТ Завод «Маяк». У подальшому відбудеться суттєве розширення кластеру.

Українська авіабудівна корпорація є першим прикладом реформування оборонної промисловості країни. Літакобудівний кластер дозволить зробити українську авіаційну галузь єдиним потужним механізмом із чіткою координацією розвитку, глибше інтегруватися у світовий ринок та впроваджувати міжнародні стандарти. Його підприємства співпрацюватимуть із партнерами з приватного сектору, заводами, які не входять до складу Держконцерну. Це прискорить процес імпортозаміщення, дасть новий поштовх науково-технічному розвитку й економіці держави у цілому.

Рік тому Кабмін включив ДП «Антонов» до складу ДК «Укроборонпром». За цей час підприємство виконало програму імпортозаміщення російський складових у виробництві своєї техніки, поглибило кооперацію з західними партнерами, розробило новітній Ан-132, розпочало розробку вітчизняного безпілотного авіаційного комплексу, отримало замовлення від Міністерства оборони України.