Дата публікації: 06.05.2020

В рамках Стратегії Інновації державний концерн «Укроборонпром» планує відродити та посилити конструкторський напрямок вітчизняного оборонно-промислового комплексу через інтеграцію критичних технологій, імпортозаміщення, створення інноваційних продуктів, а також за рахунок розширення лінійки товарів подвійного та цивільного призначення, над розробкою яких будуть працювати конструктори.
Про це повідомила заступник генерального директора Укроборонпрому з інновацій Надія Васильєва в інтерв’ю виданню ОПК.
«Я хочу щоб усі зрозуміли: будь-яка компанія без інновацій – приречена. Як з точки зору продуктової стратегії продажів, так і з точки зору розвитку своїх спеціалістів та інженерів. Нам потрібно дивитись на ринок по-сучасному. У нас більше 15 тисяч конструкторів та робочих інженерних спеціальностей, які очікують завантаження та розвитку. Але ані держзамовлення, ані існуючих ринків не достатньо для того аби завантажити наші конструкторські та виробничі потужності. Нам потрібно втілювати інновації як у продуктах, дизайні, технологіях виробництва, так і у бізнес-моделях пошуку нових ринків та видів фінансування», - зазначає пані Васильєва.
За її словами, за результатами внутрішньої оцінки багатотисячний колектив конструкторів та інженерів Концерну буде класифікований на 2 групи, які будуть працювати над різними завданнями: суто військовими високотехнологічними та іншими інкрементальними (модернізація та покращення).
Так, провідна команда конструкторів, до якої будуть входити як досвідчені талановиті конструктори підприємств Концерну, так і молоді амбітні інженери з сучасними знаннями у сфері розробок, буде працювати над лінійкою нових високомаржинальних інноваційних продуктів у сфері оборони. «Наразі ми витрачаємо 3-5% ресурсів на інноваційні напрямки і їх дослідження, а 95% - на модернізацію і оновлення існуючої продукції. Однак відсоток витрат буде постійно змінюватися на користь новітніх технологій», - наголошує заступник генерального директора з інновацій.
Паралельно із нею, друга, так звана трансформаційна команда, буде шукати нові продукти подвійного або цивільного призначення, розробка та виробництво яких будуть забезпечувати витрати на утримання більшої частини конструкторів та інженерів, які наразі недозавантажені роботою.
«Такі команди потрібно буде підсилити спеціалістами продуктового дизайну та економістами з бізнес-моделювання. Тут ми розраховуємо дуже на кооперацію з приватним сектором та іноземним інвестором. За нами – зростання якості та відповідальності, за приватним сектором – бізнес-моделі та замовлення», - додає Надія Васильєва.
В Концерні планують до кінця травня завершити розробку середньострокової продуктової стратегії з фокусом на 1-2 суто інноваційних високомаржинальних продукта у кожній сфері Укроборонпрому (повітря, море, суходіл) та вже восени представити їх прототипи на виставці «Зброя та безпека».
Нагадаємо, для визначення продуктової стратегії в квітні, після 8 років перерви, Укроборонпром перезапустив роботу Науково-технічної ради Концерну. НТР об’єднує як представників секторальних дивізіонів та конструкторських бюро підприємств Концерну, так і експертів ринку, представників профільних міністерств та інших органів влади. Продуктова стратегія Укроборонпрому буде враховувати очікування та запити ключових стейкхолдерів – сил безпеки та оборони України, сильні сторони та потенціал підприємств Концерну, можливості партнерської кооперації та світові тренди.