Повернутись
«Укроборонпром» прийме участь у проекті Міністерства інфраструктури зі створення Hyperloop

Дата публікації: 22.02.2018

ДК "Укроборонпром", разом із іншими провідними науковими та виробничими об‘єднаннями та підприємствами приєднався до ініціативи Міністерства інфраструктури України із розвитку новітніх транспортних технологій в Україні, в першу чергу, швидкісної транспортної системи Hyperloop.

Окрім "Укроборонпрому" в цьому проекті візьмуть участь Національна академія наук України, Octagonal Corporation, ДП "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова" (ВО Південмаш), ПАТ "Каховський завод електрозварювального устаткування", ТОВ "Інтерпайп Україна", Unit.City, Агентство розвитку Дніпра, Український інститут майбутнього та Платформа розвитку інновацій.

"Україна ще не втратила свій науковий та кадровий потенціал, ми ще є кузнею кадрів та технологій. Ми маємо зробити ставку на ревіталізацію наших технологій та входження до передових країн світу, які розглядають будівництво в себе інноваційних видів транспорту, зокрема, hyperloop" , - наголосив Володимир Омелян.

Разом з тим буде запущено проект транспортних інновацій HypeUA, в рамках якого буде підготовлено підґрунтя для розвитку інноваційних транспортних систем в Україні. В рамках проекту буде розглянуто можливість будівництва тестової труби на базі аерокосмічного кластеру в Дніпрі, навколо якої буде створено інноваційне середовище для розвитку транспортних стартапів.

"Укроборонпром із задоволенням бере участь в цій ініціативі Міністерства інфраструктури. І Концерну є що запропонувати. У наших фахівців є відповідний досвід, який допоможе реалізувати цей проект", - заявив Генеральний директор Концерну Павло Букін.

Проект розділений на три окремі стадії втілення. На першій стадії, яка лежить на плечах НАН України та залучених експертів, буде отримано наукову оцінку, прораховані всі ризики і весь потенціал та технології, які необхідно застосовувати, також буде оцінений вплив на регуляторне середовище.

На другій стадії буде розпочате будівництво та ввід в експлуатацію тестового майданчику в місті Дніпро, для чого планується залучити, в першу чергу, венчурні інвестиції. На завершальній третій стадії, після пройденого тестового етапу, буде здійснений перехід до промислового виробництва.

"Укроборонпром" готовий здійснювати роботи над проектом на кожній із стадій. В Концерні нараховується більше 30 наукових центрів, частина з них володіє технологіями та науковим досвідом, який необхідний для реалізації цього проекту. В цей же час, десятки інших виробничих підприємств Концерну, в рамках дозавантаження виробничих потужностей після виконання робіт за Держоборонзамовленням, можуть приєднатися до виробництва, як кінцевого продукту, так і окремих вузлів чи агрегатів", - зазначив Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Павло Букін.

Джерело фото:Міністерство інфраструктури України