Повернутись
Укроборонпром презентував проєкт Стратегії розвитку суднобудівної галузі

Дата публікації: 28.09.2021

Сьогодні Укроборонпром і вітчизняна Асоціація суднобудівників «Укрсудпром» презентували проєкт Стратегії розвитку суднобудівної промисловості нашої країни на період до 2030 року. Впровадження комплексу заходів, про які йдеться в документі, дасть змогу не лише зберегти галузь, але й надати можливість для її подальшої розбудови.

Попри наявний потенціал вітчизняна суднобудівна промисловість і суміжні сфери наразі перебувають у важкому стані через сукупність певних чинників: застарілість кораблів і технологій, згортання науково-дослідної діяльності, чималу залежність виробництва від імпорту, старіння персоналу тощо. Допомогти змінити ситуацію на краще має допомогти реалізація Стратегії, проєкт якої створили фахівці Концерну спільно з представниками Укрсудпрому.

«Наша морська індустрія є однією з найважливіших базових конкурентних переваг України, – зазначив президент Асоціації Віктор Лисицький, – Вкрай важливо що команда Укроборонпрому прагне поліпшити стан галузі, що дасть змогу радикально зміцнити економічну потужність нашої країни».

Ключовим викликом військового напрямку є забезпечення виконання рішення РНБОУ від 20.08.2021 року «Щодо розвитку ВМСУ ЗСУ до 2031 року». Для зміцнення обороноздатності України на морі пропонується визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за розвиток військового суднобудування, досягти максимальної локалізації виробництва для проєктів, які реалізуються спільно з іноземними партнерами, оновити науково-технічну базу з одночасною модернізацією виробництва, а також забезпечити дешеве кредитування розробок та створення кораблів і суден для потреб ВМС ЗСУ.

Завдяки посиленню військово-морського флоту до 2031 року Україна може отримати 28 кораблів замість наявних 18, зокрема 8 ракетних катерів, вироблених спільно з Великою Британією, 4 корвети спільного виробництва з Туреччиною та інші судна.

Запропоновано комплекс заходів і в цивільному суднобудуванні, реалізація яких дасть можливість створити нові робочі місця, збільшити надходження до бюджетів різних рівнів і залучати додаткові інвестиції. Необхідне як посилення взаємодії між приватними та державними підприємствами, так і системний підхід з боку держави для створення належної фінансової та законодавчої підтримки галузі.

“Викликів чимало. Проте розроблений нами проєкт Стратегії, який ми надіслали на розгляд до Ради національної безпеки і оборони України, їх передбачає, а тому містить комплекс законодавчих пропозицій та заходів, спрямованих, зокрема, на залучення інвестицій. Стратегія  забезпечить стимулювання внутрішнього попиту на продукцію суднобудування України, підвищення конкурентоспроможності суднобудівників, зростання частки вантажних перевезень внутрішніми водними шляхами, збільшення морського судноплавства, зростання тоннажу флоту під Державним Прапором України та формування додаткових фінансових джерел на рівні підприємств. Це захист інтересів національної безпеки держави, який ми спільними зусиллями здатні забезпечити в рамках Стратегії», – розповів генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

Також ви можете ознайомитися з презентацією проєкту Стратегії розвитку суднобудівної промисловості нашої країни на період до 2030 року