Повернутись
Укроборонпром отримав найвищий за свою історію рейтинг прозорості — Юрій Гусєв про індекс оборонних компаній

Дата публікації: 12.02.2021

Державний концерн "Укроборонпром" потрапив до «Індексу оборонних компаній» (DCI) програми Transparency International Defence and Security за підсумками 2020 року з найвищим рейтингом прозорості в своїй історії.

Про це йшлося під час презентації результатів DCI Незалежним антикорупційним комітетом з питань оборони (НАКО) в п'ятницю, 12 лютого.

Рейтинг індексу DCI оцінює найбільші світові оборонні компанії за шкалою від А до F, де A – найвищий рівень прозорості, F – високий ризик корупції. Укроборонпром отримав 28 зі 112 балів, що відповідає рівню E. Загалом в індексі представлені 134 компанії.

Лідерами рейтингу стали Leonardo S.p.A (Італія) та Raytheon Technologies (США). Серед аутсайдерів – CEA Technologies (Австралія) та Zastava Arms (США).

На одному рівні з Укроборонпромом, зокрема, опинилися компанії Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (Республіка Корея), Mitsubishi, Kawasaki Heavy Industries Ltd та Toshiba Infrastructure Systems & Solutions Corporation (Японія) і General Dynamics (США).



"Сьогодні Укроборонпром показав найкращий результат за всю свою історію. Ми не маємо наміру зупинятися, лише рухатися вперед. Важливо, що це відбувається під наглядом антикорупційних органів та громадських організацій, які нам в цьому допомагають", – заявив гендиректор Концерну Юрій Гусєв.

Він також наголосив на тому, що в Укроборонпромі цього тижня був затверджений Кодекс корпоративної етики та запущено систему комплаєнсу для попередження та мінімізації корупційних ризиків, конфлікту інтересів тощо. Це стане ще одним кроком до покращення рейтингу прозорості.

Як пояснила виконавча директорка НАКО Олена Трегуб, найвищий бал з-поміж усіх критеріїв Концерн отримав за антикорупційний контроль та рівень прозорості серед керівництва та в організаційній структурі компанії. За її словами, невисокі показники більшої частини складових Індексу, які оцінювалися Transparency International Defence and Security, пов'язані з особливостями державного регулювання оборонної сфери та специфікою самого Укроборонпрому, який не є унітарною компанією. Виправити це може ухвалення законопроєкту №3822 та реалізація реформи Концерну.

"Аналіз результатів Індексу демонструє, що за три останні роки в Укроборонпромі доклали великих зусиль для поліпшення показників прозорості. Ми бачимо, що триває процес корпоратизації. Концерн вже впроваджує стандарти корпоративного управління. Зокрема, Кодекс етики та прозорі закупівлі", – заявила директорка НАКО.

Заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді наголосила на тому, що попри загальну оцінку DCI нижче середнього, за останні роки Концерн здійснив "квантовий стрибок" з точки зору антикорупційної складової та прозорості.

"Це не можна не відзначити. За останній час не було жодного корупційного скандалу, пов'язаного з Укроборонпромом. Передача майна державних оборонних підприємств в оренду відбувається виключно через систему Prozorro.Продажі", – додала вона.

Довідково: Індекс оборонних компаній (DCI) розроблений глобальною антикорупційною програмою Трансперенсі Інтернешнл Оборона та Безпека (TI-DS). Він вимірює прозорість і якість етичних та антикорупційних програм у найбільших світових оборонних компаніях.

Індекс аналізує публічні зобов’язання відкритості, політик та процедур компаній. DCI використовує загальнодоступну інформацію для оцінки якості, доступності політики і процедур боротьби з корупцією у 10 ключових сферах та дає оцінку компанії за шкалою від A (низький ризик корупції) до F (високий ризик корупції).

 

[gallery columns="2" link="file" size="medium" ids="10166,10165"]