Повернутись
«Укроборонпром» обговорив з НАТО наміри створення спільного тренінгового центу

Дата публікації: 25.11.2016

ДК "Укроборонпром" обговорив з представництвом НАТО в України наміри створити на базі Концерну тренінговий центр для українських фахівців сектора безпеки та оборони за програмами Альянсу. Відповідна програма передбачає залучення профільних Міністерств, відомств та державних організацій. Також можливе створення спеціальної робочої групи задля координації роботи та успішної діяльності такого центру.

Переговори відбулись у рамах зустрічі між керівництвом Концерну та Офісу зв‘язку НАТО в Україні 24 листопада. Генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов, Голова Представництва Альянсу Александер Вінніков та Керівник програми професійної підготовки НАТО Ове Уруп-Медсен обговорили можливість навчання українських фахівців англійської мови, проектного менеджменту, отримання практичних навичок з запровадження систем керування якістю на підприємствах, механізмів взаємодії між силовими структурами-замовниками та оборонно-промисловим комплексом, співробітництва підприємств України з НАТО.

"Вирішення питання інтеграції у Альянс потребує не тільки декларування політичного курсу, а і практичних кроків, які дозволяють запровадити ті норми та стандарти, які діють у НАТО. При цьому запроваджувати їх мають саме українські фахівці, що пройшли необхідне стажування безпосередньо у структурах Альянсу", - пояснив необхідність запровадження програм підвищення кваліфікації Роман Романов. Додавши, що на підприємствах Концерну з червня 2016 року діє контроль якості за стандартом AQAP серії 2000, у відповідності до вимог, що прийняті країнами-членами НАТО.

Нагадаємо, що “Укроборонпром” презентував стратегію реформування оборонно-промислового комплексу Україні. Вона передбачає чіткі послідовні кроки: корпоратизацію, аудит, кластеризацію, комплексні дії захисту технологій і запуск платформи розвитку інновацій. Корпоратизація підприємств Концерну дозволить створити прозорі структури управління, Наглядові ради, встановити єдині загальноприйняті правила, в тому числі, для міжнародних інвесторів.