Повернутись
«Укроборонпром» не розподіляє бюджетні кошти - закликаємо ЗМІ не розповсюджувати псеводоновини від псевдоекспретів

Дата публікації: 03.05.2019

З огляду на поширення чергової псевдоновини від псевдоекспретів наголошуємо, що ДК "Укроборонпром" не є розпорядником бюджетних коштів та не продає підприємства, що входять до його складу.

План використання бюджетних коштів розробляється Міністерством економічного розвитку і торгівлі, який затверджується розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Підкреслимо, що мова йде про використання коштів із спеціального фонду Держбюджету, який наповнюється за рахунок іноземних інвесторів. Тобто кошти на розвиток української оборонної промисловості надходять не від українських платників податків, а від зацікавлених у розвитку нашої обороноздатності іноземних партнерів.

ДК "Укроборонпром" запропонував своє бачення використання коштів, спираючись на затверджені програми розвитку підприємств або цілих галузей оборонної промисловості. Але відповідне рішення з боку Кабміну наразі не прийнято.

У відповідності до проекту значна кількість коштів може бути направлена на розвиток авіабудівної промисловості, що передбачено Стратегією розвитку галузі, яку схвалив Кабінет міністрів України. Це дозволить оновити виробничі потужності авіабудівних підприємств ДК "Укроборонпром", а також здійснити розробку та підготовку до серійного виробництва нових зразків авіаційної техніки, призначеної для Збройних Сил України.

Водночас, у відповідності до проекту, розробленого в "Укроборонпромі", частину коштів запропоновано направити на підприємства за цільовими оборонними програмами, які передбачають серійне виробництво нових видів озброєння та військової техніки.

Зокрема, для розробки сучасних систем розвідки та управління артилерією гроші планується скерувати до львівського заводу "ЛОРТА". Для створення замкнутого циклу виробництва автоматичних гармат - до "ЗТМ" та "КБ Артозброєння". Для відродження виробництва артилерійських порохів - до шостинської "Зірки".

Також частину коштів було запропоновано направити для підвищення соціального забезпечення робітників оборонних заводів та ліквідацію боргів із заробітної платні на підприємствах, які накопичились через відсутність стабільних державних замовлень у останні десятиріччя. Зокрема, додаткові фінансові надходження планується направити на "Миколаївський суднобудівний завод", який з 2018 року вже отримав понад 36 млн грн.

У проекті плану використання бюджетних коштів, який запропонував ДК "Укроборонпром", відсутні підприємства, що передаються до Фонду державного майна України для подальшої приватизації.

Нагадаємо, що до Фонду державного майна України, у відповідності до Програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, яка була затверджена Кабінетом Міністрів України, передаються лише ті підприємства, які не випускають оборонну продукцію. І, у відповідності до чинного законодавства, Концерн передає Фонду державного майна України лише пропозиції щодо підприємств, які будуть йому передані з метою приватизації. У свою чергу саме Фонд держмайна проводить повну оцінку підприємства та приймає рішення щодо приватизації.

Враховуючи черговий красномовний приклад некомпетентності від творців "псевдоновини", які навіть не направили інформаційний запит, закликаємо ЗМІ звертатися до фахівців "Укроборонпрому" та опублікувати офіційну позицію Концерну.