Повернутись
«Укроборонпром» на міжнародному саміті «Оборонні закупівлі Європи 2017» закликав приєднатися до оборонних проектів України

Дата публікації: 16.02.2017

Україна має величезний потенціал для створення перспективного озброєння та відкрита для взаємовигідної співпраці на міжнародному рівні. Про це, під час своєї промови Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов наголосив, під час виступу на саміті "Оборонні закупівлі Європи 2017", який стартував 15 лютого 2017 в Амстердамі.

"Ми готові запропонувати нашим потенційним партнерам досвід і можливості наших наукових установ, можливості інвестицій у нові продукти, використання виробничих потужностей і досвіду українських фахівців. Кожен рік в Україні високоякісну освіту інженера отримає більше 130 тисяч молодих спеціалістів. Це більше, ніж в будь-якій країні Європейського союзу", - підкреслив Роман Романов.

У якості прикладів вже існуючого результативного співробітництва Роман Романов навів літак Ан-132, який був розроблений та виготовлений ДП "Антонов" для Саудівської Аравії у співпраці з всесвітньо відомим Pratt&Whitney, Honeywell, Dowty, Liebherr та іншим компаніями міжнародного рівня. А також інші проекти, серед яких розробка пасивної радіолокаційної станції з турецькою компанією "Havelsan", безпілотних комплексів з польською WB Electronics, виробництво ліцензованого урядом США версії штурмової гвинтівки M-16 та інші проекти.

"Історія показує, що кожна війна дає імпульс для розвитку озброєнь. У відповідь на розпочату проти нашої країни гібридної війни, "Укроборонпром" випускає нові продукти щороку: безпілотний БТР "Фантом", цифрова система управління вогнем "Мисливець", нові бойові модулі та дрони. Для того, щоб залучити і координувати нові оригінальні ідеї ми створюємо Українське Агентство перспективних досліджень проекту, змодельований на прикладі американської DARPA. "Укроборонпром" відкритий до співробітництва та взаємовигідної кооперації на міжнародному рівні, яка дозволяє створювати ефективне озброєння", - наголосив очільник Концерну.

Окрему увагу у своїй промові керівник Концерну звернув на виконання стратегічного завдання України з інтеграції у євроатлантичні структури, в тому числі оборонного технічного співробітництва Україна-НАТО.

"Експерти Концерну беруть участь в цій роботі в рамках груп і підгруп Конференції національних директорів з озброєнь, багатонаціональних проектів у рамках НАТО Smart defense. Підприємства-учасники Концерну отримали доступ до Головного каталогу НАТО з логістики, який допомагає підприємствам вирішувати питання імпортозаміщення та диверсифікації закупівель оборонної продукції, а також створити умови щодо поглиблення міжнародної співпраці. В цей же час Концерн переходить на стандарти серії AQAP 2000, а на 75% підприємств-учасників вже використовується стандарт якості ISO 9001. А в кінці 2016 вперше в історії співпраці Україна-НАТО пройшов День оборонної промисловості України у головному офісі Альянсу", - додав очільник Концерну.