Повернутись
Укроборонпром – лідерство у першому півріччі

Дата публікації: 23.07.2021

В Укроборонпромі кількість прибуткових підприємств зросла у першому півріччі 2021 року.

Сьогодні, 23 липня, директори підприємств – учасників Концерну зібралися у Запоріжжі для підбиття виробничих, комерційних та фінансових результатів роботи за перше півріччя 2021 року.

Так, кількість прибуткових підприємств Укроборонпрому зросла у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року: 48 підприємств проти 40 у першому півріччі 2020 року.

“Укроборонпром збільшив тогорічні показники виробництва на 19,5%: 16,6 млрд гривень за 6 місяців 2021 року проти 13,9 млрд гривень за 6 місяців 2020-го. Обсяги виробництва, модернізації та ремонту озброєння й військової техніки зросли за всіма напрямками, окрім суднобудівного. Втім, я переконаний, що інвестиції в державний ОПК завдяки ухваленому 13 липня законопроєкту про трансформацію Укроборонпрому допоможуть нам досягти ще кращих результатів”, – зазначив генеральний директор Концерну Юрій Гусєв.

Своєю чергою, заступник генерального директора з виробництва Ігор Фоменко навів ключові здобутки першого півріччя 2021 року за всіма напрямками виробництва. Зокрема, ДП “Антонов” збудувало планер першого з трьох Ан-178 для Міноборони України; ДП “ДККБ “Луч” виготовило дослідні зразки та успішно пройшло перший етап державних випробувань виробів “Вільха-М” з дальністю ураження цілей до 120 км; КП “НВК “Іскра” успішно пройшло державні випробування нової РЛС 80К6КС1 (ДКР, шифр “Фенікс”), яку рекомендовано прийняти на озброєння ЗСУ та організувати її серійне виробництво; ДП “Харківське конструкторське бюро ім. Морозова” провело кваліфікаційні випробування зразка броньованої машини “Дозор-Б”; ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування” достроково виконало ДКР з розроблення документації технічного проєкту переобладнання патрульних катерів типу Island.

Директор Державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства "Спецтехноекспорт" Євген Ларін поділився результатами роботи спецекспортерів за 6 місяців поточного року: “З 2014 року надходження коштів від виконання спецекспортерами зовнішньоекономічних контрактів є рекордним за звітний період: 317,5 млн дол. проти 153,1 млн дол. у 2015-му чи 171,4 млн дол. у 2018-му, чи 181,8 млн дол. у 2020-му. Досягнутий результат є спільною заслугою спецекспортерів, Концерну та його підприємств-учасників”.

Перший заступник генерального директора Укроборонпрому Роман Бондар розповів про перебіг трансформації Концерну та подальші кроки: “Процес перетворення Укроборонпрому передбачає реструктуризацію активів, у тому числі ліквідацію та передачу до Фонду державного майна України ряду підприємств, які вже фактично не здійснюють господарської діяльності та втратили свій потенціал для оборонної промисловості. За результатами глибинного аналізу життєстійкості підприємств – учасників Концерну, до групи реструктуризації включено 32 підприємства із сукупним чистим доходом 1,9 млрд грн. Ці підприємства пройдуть реструктуризацію активів для фінансового оздоровлення та оновлення виробничого потенціалу”.