Повернутись
«Укроборонпром» дякує депутатам за законодавчу підтримку програми заміщення російських товарів

Дата публікації: 07.12.2016

ДК «Укроборонпром» висловлює подяку депутатам, які ухвалили важливі для оборонної галузі закони щодо підтримки програми імпортозаміщення. Так прокоментували у Держконцерні ухвалення Верховною Радою України 6 грудня низки законопроектів, які звільняють від оподаткування митом і ПДВ ввіз засобів зв’язку і розвідки для української бронетехніки.

«Ухвалення цих законів – значний крок у впровадженні програми заміщення російських комплектуючих, яку реалізує «Укроборонпром». Завдяки ним Україна зможе імпортуватибільше сучасної та точної іноземної технологічної продукції для вітчизняної бронетехніки за меншу ціну, а Збройні Сили України отримуватимуть якіснішу та водночас дешевшу техніку. Ми дякуємо депутатам, які підтримали ці закони, важливі для зміцнення обороноздатності нашої держави», - наголосили у Держконцерні.

Зокрема, 6 грудня депутати ухвалили законопроекти №4592-д «Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування митом продукції оборонного призначення», №4915-д «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість продукції оборонного призначення» і закон №5128 «Про внесення зміни до пункту 41 розділу ХХІ Митного кодексу України щодо постачання на митну територію України матеріалів (тканин) для виготовлення спеціальних засобів індивідуального захисту».

В «Укроборонпромі» додали, що очікують консолідованої позиції народних депутатів і стосовно інших законів, потрібних для реалізації стратегії реформування ОПК України. Зокрема, необхідно затвердити модель приватно-державного партнерства, надати заводам можливість створення спільних підприємств з іноземними партнерами, забезпечити секторальну підтримку і фінансове оздоровлення галузі.

Нагадаємо, «Укроборонпром» презентував стратегію реформування ОПК. Вона передбачає одночасну роботу у юридичній, технологічній та виробничій площинах. Реформа складається з корпоратизації, створення Наглядових рад, аудиту із залученням міжнародних компаній, кластеризацію підприємств у ключових оборонних сферах, захист технологій та інноваційної платформи. Ці зміни дозволять інтегрувати оборонний комплекс України в світову спільноту, забезпечити його надійну та високотехнологічну роботу.