Дата публікації: 12.05.2016

Державна фірма «Укрінмаш», яка входить до складу ДК «Укроборонпром», і громадська організація «Патріотичні ініціативи» запустили спільний проект «Відкрита школа історії». Він спрямований на популяризацію історії України.
«У ситуації збройного конфлікту важливо боротися не тільки за повернення території, а й за людей, які там проживають. Ми, безумовно, повинні думати про те, як забезпечити українських солдатів озброєнням і військовою технікою. У той же час, потрібно розуміти, що протистояння зачіпає і інтелектуальну сферу, і тут ми також повинні бути готові дати адекватну відповідь», - зазначив генеральний директор «Укрінмашу» Сергій Слюсаренко.
У рамках проекту Геннадій Єфименко, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, розвінчав стереотип про переважання російської населення на Донбасі. Він прочитав лекцію «Український Донбас: територія і кордони» і розповів про формування східного кордону України. Лекція пройшла в Антикризовому медіа-центрі Краматорська і зібрала істориків, громадських активістів, школярів та учасників АТО.
За словами історика, аналіз перепису населення та документів початку 20 років XX століття говорить про те, що серед жителів Донецької і Луганської областей завжди переважало українське населення. Його частка становила понад 50% і в дореволюційний період, коли ця територія входила до складу Російської імперії, і при СРСР, і під час незалежної України. Таким чином, стверджує історик, «російський Донбас» - це штучно створене поняття, яке не відповідає історичній правді.
У найближчих планах організаторів - проведення циклу лекцій для мешканців Східної України.