Повернутись
Українські авіабудівельники отримали нові можливості для роботи на світових ринках

Дата публікації: 18.07.2016

Вітчизняні авіабудівельники тепер можуть створювати спільні підприємства з іноземними компаніями за кордоном. Нові можливості на світовому ринку перед українською літакобудівною галуззю відкрив законопроект №4809, який Верховна Рада України ухвалила 14 липня.

Документ дозволяє створювати нові виробничі бази українських компаній за кордоном у кооперації з іноземними промисловцями. Україна зможе продавати літаки, деталі та вузли до них навіть у віддалені регіони світу. Раніше складне географічне розташування деяких країн та митні процедури суттєво здорожували українські літаки і комплектуючі.

«Ми вдячні парламентарям за таку потужну підтримку авіаційної галузі України. Дуже важливо, що у нас з`явився такий інструмент, зрозумілий і нам, і нашим закордонним партнерам. Можливість створення спільних підприємств за межами України – це та необхідна складова, якої конче бракувало вітчизняним літакобудівникам для роботи на світовому ринку. Насамперед, рішення Верховної Ради сприяє освоєнню нових ринків», – заявив Генеральний директор Державного концерну«Укроборонпром» Роман Романов.

За його словами, закон дозволить українським виробникам значно посилити свої позиції на міжнародному ринку. Цим рішенням українські парламентарі започаткували новий етап інтеграції вітчизняного літакобудівництва у світовий ринок.

Для довідки: Проект Закону України №4809, ухвалений Верховною Радою 14 липня 2016 року, вносить зміни до деяких законодавчих актів України, які надають можливість українським державним підприємствам літакобудівної галузі створювати та брати участь у підприємствах за межами України, у тому числі за участю іноземних суб’єктів господарської діяльності.

Нагадаємо, ДК «Укроборонпром» створив у своїй структурі літакобудівний кластер – Українську авіабудівну корпорацію. Концерн консолідує усі авіабудівні потужності країни, фундаментом яких стане ДП «Антонов».

Українська авіабудівна корпорація є першим прикладом реформування оборонної промисловості країни. Літакобудівний кластер дозволить зробити українську авіаційну галузь єдиним потужним механізмом із чіткою координацією розвитку, глибше інтегруватися у світовий ринок та впроваджувати міжнародні стандарти. Його підприємства співпрацюватимуть із партнерами з приватного сектору, заводами, які не входять до складу Держконцерну. Це прискорить процес імпортозаміщення, дасть новий поштовх науково-технічному розвитку й економіці держави у цілому.