Дата публікації: 20.12.2016

ДП "Антонов", який входить до складу Держконцерну "Укроборонпром" та є основним підприємством авіаційного кластеру, продемонстрував новий легкий багатоцільовий літак Ан-132D.
На демонстрації нової крилатої машини був присутній Президент України Петро Порошенко та принц Саудівської Аравії Туркі бін Сауд бін Мухаммад аль-Сауд, які за традицією перерізали стрічку перед тим, як Ан-132D вийшов із цеху заводу.
"Ми впевнені, що у цього літака велике майбутнє. Ми впевнені, що він має ринок 260-290 літаків до 2035 року. І я дякую за це свято і за цю перемогу всім авіабудівникам, всім нашим партнерам", - заявив Петро Порошенко під час промови.
Очільник Держконцерну Роман Романов відмітив короткі строки, які знадобились українським авіабудівникам для створення Ан-132D.
"Ан-132D був створений у надзвичайно стислий термін. Рішення про реалізацію цього проекту було прийнято в травні 2015 року, коли було укладено угоду з Taqnia Aeronautics з Королівства Саудівська Аравія. А сьогодні цей літак вже готовий до випробувань та здійснить свій перший політ вже весною 2017 року", - зазначив Роман Романов.
Величезне значення у реалізації цього проекту має широка кооперація із стратегічними західними партнерами, додав Гендиректор "Укроборонпрому". До створення Ан-132 залучені провідні компанії світу, серед яких Pratt&Whitney Canada, яка постачатиме двигуни, та Honeywell, яка забезпечить "скляну" кабіну, а також інші бортові електронні системи.
Зазначимо, що Ан-132 - програма, рішення про реалізацію якої було прийнято, виходячи з побажань організацій Королівства Саудівська Аравія, а також експлуатантів авіаційної техніки. Побудова Ан-132D є першим етапом програми створення легкого багатоцільового літака нового покоління Ан-132.
Ан-132 призначений для польотів на близько- та середньомагістральних маршрутах, буде виконувати широкий спектр задач з перевезення вантажів, а також передбачає застосування різних конфігурацій вантажної кабіни. Літак матиме крейсерську швидкість до 500 км/год та максимальну висоту крейсерського польоту до 9000 м з максимальним корисним навантаженням до 9,2 т.
В подальшому на базі Ан-132 буде створено ціле сімейство різних за призначенням літаків.Серійне виробництво цих літаків планується налагодити в Королівстві Саудівської Аравії в кооперації з українськими підприємствами.
Нагадаємо, що Концерн опублікував детальний фотозвіт демонстрації Ан-132D.