Повернутись
СЕРІЙНА ПАРТІЯ НОВІТНІХ «ДОЗОРІВ» ПІДСИЛИТЬ УКРАЇНСЬКЕ ВІЙСЬКО

Дата публікації: 06.04.2016

ДП «Львівський бронетанковий завод» готує серійну партію новітніх «Дозор-Б» до Збройних Сил України. Ще у грудні заводчани «ЛБТЗ», а також Київського бронетанкового заводу та Харківського конструкторського бюро імені Морозова продемонстрували на Михайлівській площі Києва свої спроможності випускати техніку серійно.

«Дозор-Б» – це унікальна машина, створена в екстремально короткий термін. Лише за рік ми пройшли шлях від дослідного зразка до серійного виробництва цієї техніки. Бронеавтомобіль успішно пройшов випробування і рекомендований до прийняття на озброєння української армії. Ми отримали держзамовлення», – заявив директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків, додавши, що перед підприємством стояло багато труднощів, які були подолані.

Так, головний інженер ДП «ЛБТЗ» Ігор Чурілов зауважив: «Одним з найскладніших завдань був процес освоєння технології зварювання броньованої сталі. Тут дуже важливими є теплові режими, метал тріскався. Ці випробування ми пройшли стійко, технологія освоєна».

У свою чергу Яків Мормило – очільник ДП «ХКБМ» – повідомив, що такий короткий термін – від креслень до високоякісного серійного зразка – безпрецедентний випадок. «Хочу підкреслити: завод освоїв повний цикл виробництва, включно з встановленням стапелів та зваркою корпусів. Жодна військова розробка не надходила до армії настільки швидко. Робота кипить, тому, що броньовики – це наша незалежність. Багатьом це не до душі, і у світі, і навіть іноді, на жаль, в Україні».

Зараз потужності ДП «ЛБТЗ» дозволять виготовляти сотні бронемашин «Дозор-Б» на рік. На заводі триває робота з їх адаптації до стандартів НАТО. Цей процес передбачає, зокрема, уніфікацію систем радіозв’язку, захисту, а також озброєння необхідними калібрами.

Бронетранспортери викликали стійкий інтерес на світовому ринку – від початку року вже кілька іноземних делегацій відвідали ДП «ЛБТЗ» і зацікавилися машиною. Переваги очевидні – «Дозор-Б» у 2,5 рази дешевший, ніж закордонні аналоги, при цьому якість – на висоті. Втім, першочерговим завданням Концерну залишається задоволення потреб української армії та виконання державного оборонного замовлення. Лише після цього «Укроборонпром» перейде до виробництва техніки на експорт.

Нагадаємо, цими днями на ДП «Київський бронетанковий завод» також стартувало освоєння виробництва броньованих корпусів та закладено перший лист в новий стапель під БТР-3. Кілька десятків цих бронетранспортерів з корпусами власного виробництва «КБТЗ» буде передано Збройним силам України ще цього року.