Дата публікації: 17.02.2017

Генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Роман Романов, що очолив українську делегацію на саміті оборонних відомств Європи "European Defence Procurement 2017", поділився українським досвідом участі в гібридній війни. У своєму виступу перед військовою громадою Європи, він зосередився на висновках щодо вирішення конфліктів сучасності.
"Україна завжди була мирною країною, але зараз на її території йде гібридна війна. Ми переконані, що всі конфлікти, без виключень, повинні вирішуватись тільки політичним та дипломатичним шляхами. Але, як доводять сучасні події на Донбасі та окупованому Криму, досягнення цієї мети можливо лише у випадку паритетності озброєнь. І Україна буде продовжувати концентрувати всі свої зусилля на забезпеченні своєї обороноздатності.
В цей же час, зараз еволюція суспільства проходить швидшими темпами за еволюцію зброї. Якщо узагальнювати, то за останні 100 років види зброї майже не змінились. Такі самі танки, літаки та автомати, але модернізовані. Ми констатуємо, що за цей період, концепція зброї застаріла. Нажаль, сучасні конфлікти, такі як гібридна війна в Україні, як і 100 років тому, все ще призводять до величезних втрат, як серед військових, так і серед мирного населення.
Уникнути цього можливо лише за фундаментально нової оборонної системи. Ми закликаємо ініціювати політичний діалог, щодо зміни світової оборонної системи. Ми бачимо необхідність сформулювати завдання для світових оборонних корпорацій, щодо розроблення нових нелетальних та неруйнівних засобів стриманя та блокування воєнно-налаштованих угрупувань та людей, що чинять неправомірні дії. Сучасні технології сьогодні дійшли до рівня, який вже забезпечує створення ефективних засобів на нових концептуальних принципах та можуть реалізувати цю ідею.
Україна та "Укроборонпром" готові брати участь в такому світовому дослідницькому проекті. Зараз в Україні кожен рік вищу освіту отримують 130 тисяч молодих інженерів. Це величезний науковий потенціал, який може вирішувати задачі будь-якої складності, в тому числі вести розробку таких нелетальних систем стримування.
Ми віримо, що кожна країна, може знайти в собі аналогічний потенціал та об‘єднати свої зусилля у тісній міжнародній співпраці для створення нових засобів забезпечення оборони, які будуть покликані не допустити конфлікт, а не вирішувати його. Звісно, це завдання на десятиліття, але чим раніше ми почнемо рухатись у цьому напрямі, тим скоріше воно буде вирішено. Ми впевнені, що рішення, що приймаються сьогодні, матимуть вплив на завтра всіх нас.
Системи майбутнього повинні зберігати життя!"