Повернутись
РОМАН БОНДАР: ЯК УКРОБОРОНПРОМ ТРАНСФОРМУВАВСЯ У 2020 РОЦІ?

Дата публікації: 16.04.2020

Авторський матеріал Романа Бондара,  заступника Генерального директора "Укроборонпрому" з трансформації.

Робота над трансформацією Державного концерну "Укроборонпром" під час карантину не припинилася. Хочу представити короткий звіт Центру трансформацій Укроборонпрому за підсумками першого кварталу 2020 року.

Що ми зробили:

1. Розробили та презентувалиу Політику власності Концерну. Вона чекає на затвердження Кабміну і, коли буде прийнято це рішення, Політика визначить мету існування та створить керівні принципи, на підставі яких буде розроблено Стратегію та Концепцію реформування Концерну.

2. Детально проаналізували юридичне поле, що регулює діяльність Концерну, разом з експертною групою під керівництвом Андрія Бойцуната визначили рекомендації з розвитку корпоративного управлення за стандартам ОЕСР.

3. Політика власності та Рекомендації дозволили створити  План дій з розвитку корпоративного управління. Цей документ містить покроковий перелік подій, які необхідно реалізувати для того, щоб перетворити Концерн на бізнес-структуру та розпочати створення галузевих бізнес-одиниць. Фактично, це наша дорожня карта.

4. В наших найближчих планах завершити концептуальний опис змін та перейти до практичних кроків зі створення галузевих холдингів – як "end state" корпоративної трансформації.

Ось статус вже запущених процесів:

5. Рекомендації та Стратегічні орієнтири дозволили підготувати Концепцію реформування Укроборонпрому. Наразі ми узгоджуємо цей документ із ключовими стейкхолдерами і вона буде презентована широкому загалу протягом наступних двох тижнів.

6. Одночасно з цим завершено першу фазу Тріаж-аналізу, в якій міститься оцінка поточного стану та потенціалу розвитку підприємств Концерну через призму 9 критеріїв. Звіт цього тижня буде надано Кабінету міністрів, РНБО та профільному Комітету Верховної Ради.

7. Розпочався організаційний дизайн та робота над формуванням цільової та перехідної моделі управління, через опис бізнес-процесів першого рівня, визначення внутрішніх контролей та RACI-матриці відповідальності за вертикаллю Корпоративний Центр > Галузева бізнес-одиниця > Підприємство.

8. Наявність Політики власності та результати першої фази Тріаж-аналізу дозволяє перейти до процесу створення корпоративної стратегії та стратегій галузевих бізнес-одиниць. Нами створено Стратегічний Комітет. Шість робочих груп розпочнуть свою роботу вже ‪з наступного понеділка.‬

9. Профільний Комітет ВР продовжить роботу над створенням законодавчої рамки процесу трансформації, незважаючи на карантин. Триває робота зі Світланою Панаіотіді та Ігорем Копитіним  щодо внесення змін до основного Закону "Про особливості управління…" та розробки нового ЗУ "Про корпоратизацію…".

10. Розпочато підготовку річного звіту за 2019 рік з метою підвищення прозорості, який буде вперше опубліковано за всю історію існування Концерну. Термін – кінець травня.

11. Вже розроблені та знаходяться в процесі узгодження зі стейкхолдерами Кодекс Корпоративного управління, який буде створено на підставі Рекомендацій, та Кодекс Корпоративної Етики, який стане фундаментом для розгортання compliance-функції у Концерні.

P.S. І наостанок.

На моїй дошці задач висять дванадцять трансформаційних пріоритетів: Стратегія, Лідерство, Прозорість, Структура, Compliance, Корпоративне Управління, Культура, Люди, Ефективність, Візія, Комунікація та HSE (Безпека праці).

Всі вони – надважливі для створення стійкої організації і реформа вимагає руху за всіма напрямками одночасно. Щоб встигнути якнайшвидше, ми йдемо за логікою зменшення невизначеності, від абстрактних прошарків – до конкретних організаційних артефактів та змін:
Сенс > Візія > Стратегія > Лідерство > Структура > Процеси > Люди > Культура

Криза стимулює мислення та дії, тому ми швидко наближаємося до екватору.

Далі буде!