Дата публікації: 04.05.2020

Фахівці Ради національної безпеки та оборони України відреагували на масовану кібератаку на систему інформаційної безпеки ДК "Укроборонпром", зафіксовану у квітні 2020 року, та долучилися до відповідної робочої групи реагування на кіберзагрозу, створену на базі Концерну.
Разом із фахівцями Апарату РНБО України до робочої групи реагування на кібератаку увійшли експерти інших профільних органів державної влади - Департаменту кіберполіції, Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, Ситуаційного центру забезпечення кібернетичної безпеки СБУ.
"Ми переконані, що нещодавній успішних досвід Укоборонпрому у стримуванні потужної кібератаки типу brute-force може допомогти убезпечити від подібних загроз інші державні підприємства та об’єкти критичної інфраструктури України. Тому ми налагодили обмін даними про кіберзагрози, спільно розробляємо методи ефективної протидії подібним атакам", - повідомив заступник генерального директора Укроборонпрому з безпеки Костянтин Бушуєв.
Він розповів, що в Укроборонпромі оновилася команда фахівців, які займаються питаннями кіберзахисту та інформаційної безпеки оборонних підприємств Концерну, які запровадили нові протоколи реагування на зовнішні атаки.
Нагадаємо, наприкінці квітня 2020 року фахівці з інформаційної безпеки ДК "Укроборонпром" успішно стримали масовану кібератаку типу brute-force, під час якої було зафіксовано більш ніж мільйон намагань доступів до електронних поштових скриньок співробітників Концерну, які надходили з 18 країн Європи.
Аби посилити рівень кіберзахищеності Укроборонпрому, у березні керівництво Концерну ініціювало проведення аудиту кібербезпеки силами фахівців Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, в процесі якого фахівці ДССЗЗІУ розглянули політику інформаційної безпеки Укроборонпрому, організацію системи інформаційної безпеки, управління інформаційними активами Концерну, управління доступом та інші аспекти фізичної та мережевої безпеки. Аудит засвідчив, що IT-система та система інформаційної безпеки Концерну доволі надійно захищені існуючими організаційними та технічними засобами. Водночас, Укроборонпром працює над посиленням власної кіберзахищеності у відповідності до рекомендацій аудиту.