Дата публікації: 29.01.2020

24 січня спільна робоча комісія у складі фахівців Міністерства оборони України та представників Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені O.O. Морозова перевірили на наявність пошкоджень зміцнюючу наплавку на зварних з’єднаннях бортів 12 бронетранспортерів БТР-4Е в місцях їх постійної дислокації.
Згідно акту перевірки якості, оглянуті комісією корпуси бронетранспортерів “відповідають вимогам технічної документації на виріб”. Окрім зовнішнього огляду БТР перевірка також складалася з магнітнопорошкового контролю зварних швів.
Зокрема, за результатами перевірки встановлено: якість зварних з’єднань корпусів бронетранспортерів відповідає вимогам технічної документації на виконання зварювання деталей зі спеціальної сталі марки 71.
Також актом встановлено:
- “Відсутність непроварів довжиною не більше 5% шва глибиною не більше 1мм;
- Відсутність несплавлення глибиною не більше 0,5 мм при їх довжині до 5% шва;
- Відсутність підрізів глибиною більше 0,5 мм при їх довжині до 5% шва;
- Відсутність окремих шлакових включень або пор в швах розміром більше 1,5 мм;
- Відсутність скупчення пор в шві будь-якого розміру.”
Відхилень, що можуть вплинути на протикульну стійкість броні, не виявлено.
Результати роботи комісії планується підтвердити під час стрільбових перевірок корпусів виробництва ТОВ "ЛКМЗ", які відбудуться 30 січня об 11:00 на полігоні в Чугуєві.
Також комісією було проведено перевірку якості партії з трьох вироблених "Лозівським ковальсько-механічним заводом" корпусів для БТР-4Е. За результатами перевірки були виявлені причини встановлених недоліків та розроблені технічні завдання на відновлення корпусів безпосередньо спеціалістами заводу ХКБМ за рахунок постачальника.
Таким чином, обставини, за яких у Міністерства оборони викликали сумніви у якості корпусів для БТР-4Е, поставлених ТОВ “ЛКМЗ”, з’ясовані та усуваються фахівцями Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені O.O. Морозова у штатному режимі.
Результати, отримані спільною комісією Міністерства оборони України та представниками ХКБМ, дозволяють відновити приймання військової техніки за контрактом.
Висновок комісії погоджений представниками: 85-ого Військового представництва МОУ, співробітниками Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені O.O. Морозова та ТОВ “ЛКМЗ”.