Дата публікації: 31.05.2018

25 травня 2018 року відбувся візит Київської асоціації військових аташе (КАВА) на ДП "Одеський авіаційний завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Одеське підприємство відвідали представники 18 країн та організацій-членів КАВА, повідомляє Defense Express.
Гостей зустрічали та супроводжували представники керівництва підприємства: директор технічний Савчик Михайло Миколайович, заступник генерального директора Москаленко Юрій Олексійович, головний конструктор Гостищев Валентин Валентинович, заступник генерального директора з виробництва Кудін Віталій Володимирович та виконуючий обов’язки заступника генерального директора з логістики Тищенко Володимир Юрійович.
В ході візиту військові дипломати відвідали заводський музей та ознайомились з історією найстарішого авіаційного підприємства в Україні.
Також військові аташе відвідали цехи заводу, де на власні очі могли побачити процес ремонту та модернізації літаків Л-39, дізнатись тонкощі технологічних процесів та оцінити якість робіт, що виконуються на підприємстві, а також рівень розвитку виробництва. Зокрема, гості могли знайомитись з технологічним процесом ремонту учбово-бойових літаків Л-39, який на ДП "Одеський авіаційний завод" здатні здійснювати в обсягах капітального ремонту.
Для військових аташе іноземних країн, що брали участь у візиті було цікаво дізнатись, що ДП "Одеський авіаційний завод" - це єдине в Україні підприємство, що виконує капітальний ремонт планера та двигунів літаків МіГ-21 та Л-39 без залучення субпідрядників. Крім того, при здійсненні модернізації учбово-бойового літака Л-39 на підприємстві обладнують літак таким чином, щоб забезпечувати повноцінну підготовку льотчиків на конкретні типи бойових літаків. Це досягається шляхом адаптації кабіни та програмного імітування поведінки літака при виконанні бойових завдань. Зокрема, наявні версії модернізації літаків дозволяють готувати льотчиків на МіГ-29, та Су-27. При модернізації учбово-бойових Л-39 на підприємстві використовують комплектуючі виключно українського виробництва, але такі, що відповідають стандартам НАТО.
Раніше ДП "Одеський авіаційний завод" також представляло версію модернізації Л-39 для підготовки льотчиків на іноземні типи літаків, зокрема на винищувачі F-16 та Dassault Mirage 2000. На вимогу замовника на підприємстві можуть адаптувати Л-39 для підготовки льотчиків на будь-який тип бойових реактивних літаків.
Крім того, члени КАВА мали змогу ознайомитись з широкою номенклатурою запасних частин та комплектуючих, виробництво яких було організовано на потужностях підприємства, зокрема і в рамках програми імпортозаміщення, що було започатковано ДК "Укроборонпром" в зв’язку з припиненням Україною військово-технічного співробітництва з РФ через анексію Криму та агресію на Сході України.
На цей час на ДП "Одеський авіаційний завод" здатні здійснювати:
- ремонт літаків МіГ-21 (всіх модифікацій), МіГ-23, МіГ-27, Л-39;
- модернізацію літаків МіГ-21 та Л-39;
- ремонт авіаційних двигунів різних марок та їх агрегатів;
- обладнання літаючих госпіталів і салонів підвищеної комфортності для літаків транспортної авіації та вертольотів;
- ремонт агрегатів літаків МіГ-29, Ан-12, Ан-24, Ан-26 та Як-40;
- виготовлення всіх видів гумотехнічних виробів, що працюють в середовищі авіаційного палива та мастил для будь-яких видів авіатехніки. В тому числі на підприємстві освоїли виробництво м’яких паливних баків для багатьох типів авіаційної техніки;
- виготовлення будь-яких елементів засклення з органічного орієнтованого і неорієнтованого скла на будь-які типи авіаційної техніки.
Головний конструктор ДП "Одеський авіаційний завод" Гостищев Валентин Валентинович ознайомив членів делегації з усім спектром послуг та продуктовою лінійкою підприємства, а також відповів на запитання, які цікавили військових дипломатів.
Крім того, представників КАВА було ознайомлено з новими напрямками діяльності, що наразі освоюються на підприємстві, зокрема і в частині, що стосується освоєння ремонту та модернізації літака розвідника Су-24МР. На ДП "Одеський авіаційний завод" розробили два варіанти модернізації літака-розвідника, що передбачають:
- збільшення дальності виявлення наземних цілей;
- забезпечення відповідності засобів навігації, зв'язку, посадки вимогам ІКАО/НАТО;
- збільшення якості об'єктивного контролю бортових систем;
- оперативне отримання розвідувальної інформації.
В подальшому директор департаменту ДП ДГЗІФ "УКРІНМАШ" Юрій Кирилич та керівник апарату директора ДП ДГЗП "СПЕЦТЕХНОЕКСПОРТ" Святослав Посмітний представили військовим дипломатам продукцію та послуги, що пропонуються на експорт українськими підприємствами, які входять до складу ДК "Укроборонпром".
У своїй промові по завершенню візиту аташе з питань оборони Федеративної Республіки Німеччина, президент Київської Асоціації військових аташе полковник Норберт ГЕС подякував організаторів візиту за високу організацію візиту та можливість ознайомитись з діяльністю ДП "Одеський авіаційний завод". "Особисто я та члени делегації Київської асоціації військових аташе були вражені можливостями Одеського авіаремонтного заводу з комплексного ремонту та модернізації авіаційної техніки. Особливо це стосується варіанту модернізації учбово-тренувального літака Л-39, що було розроблено на підприємстві, та що дозволяє готувати льотчиків для різних типів бойових літаків. Крім того, заслуговує на повагу проведена на підприємстві робота з підготовки варіантів модернізації інших типів бойових літаків".
Своєю чергою, виступаючи перед членами делегації, головний конструктор ДП "Одеський авіаційний завод" Валентин Валентинович Гостищев підкреслив, що всі варіанти модернізації бойових та учбово-бойових літаків передбачають їх адаптацію у відповідності до стандартів НАТО, що підвищує можливості українського війська в питанні взаємодії з підрозділами партнерів з числа країн-членів Альянсу, а також сприяє зростанню конкурентоздатності продукції ДП "Одеський авіаційний завод" на міжнародному ринку товарів та послуг оборонного призначення.