Повернутись
Підприємства Укроборонпрому законодавчо захищені від примусового відчуження майна недоброчесними кредиторами

Дата публікації: 02.10.2019

Сьогодні, 2 жовтня Верховна Рада України прийняла законопроект 1054-1 про втрату чинності Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації». Закон покликаний сприяти активізації та покращення інвестиційного клімату та діяльності в ринковому середовищі. Зняття штучних заборон щодо приватизації державного майна має позитивно вплинути на економічний розвиток регіонів.

Зокрема, прийнятий закон відкриває шлях для реформування державного сектору ОПК, в тому числі, реструктуризації та корпоратизації підприємств з виготовлення та ремонту озброєння та військової техніки.

В той же час, з огляду на складне становище багатьох державних підприємств, їх виведення з переліку заборонених до приватизації могло привести до примусового стягнення майна, його відчуження та подальшої ліквідації.

Слід зазначити, що до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації було включено майже половина частина - 67 з 137 - підприємств-учасників Державного концерну «Укроборонпром».

“Підприємства-учасники Укроборопнрому які раніше перебували під забороною до приватизації могли стати жертвою недоброчесних дій, в тому числі, накладення арештів на їх грошові кошти, наслідком чого може бути зупинення їх виробничої діяльності та постачання озброєння та військової техніки до Збройних Сил України” - відзначили в Концерні.

Натомість у прийнятому законопроекті були враховані поправки, ініційовані “Укроборонпромом” щодо захисту державних підприємств з виготовлення та ремонту озброєння та військової техніки.

Зокрема, новий закон установив, що у справах про банкрутство для державних підприємств в галузі ОПК застосовується судова процедура санації, окрім тих, що ліквідуються за рішенням власника протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом.

При цьому під час процедури санації нерухоме майно таких підприємств може бути відчужене лише у випадках, передбачених планом санації, погодженим з органом уповноваженим управляти державним майном.

Державний концерн “Укроборонпром” дякує Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільского господарства України, Комітету Верховної ради з питань економічного розвитку та народним депутатам України за підтримку позиції Державного Концерну “Укроборонопром” щодо зхисту долі підприємств з виготовлення та ремонту всіх видів озброєння та військової техніки.