Дата публікації: 31.03.2017

Новітній літак Ан-132D успішно здійснив свій перший політ. Після приземлення на аеродромі Гостомеля, екіпаж літаку зустрів Президент України Петро Порошенко та державні високопосадовці.
Це перший літак без російських комплектуючих, який створений ДП "Антонов", що входить до складу ДК "Укроборонпром", та є зразком міжнародної кооперації України та світових гігантів авіабудування.
Ан-132D був створений у рекордно короткі терміни у світі сучасної авіації. У травні 2015 року було дано старт програмі, і сьогодні він піднявся у небо. В ньому немає жодної деталі з Росії, ми розгорнули міжнародну співпрацю із світовими гігантами авіабудування, серед яких партнери з США, Канади, Великобританії, Німеччини, Франції та інших країн - Honeywell, Pratt&Whitney Canada, Liebherr−Aerospace Toulouse SAS, Dowty Propellers.
Зазначимо, що Ан-132 - програма, рішення про реалізацію якої було прийнято, виходячи з побажань організацій Королівства Саудівська Аравія, а також експлуатантів авіаційної техніки. Побудова Ан-132D є першим етапом програми створення легкого багатоцільового літака нового покоління Ан-132.
Ан-132 призначений для польотів на близько- та середньомагістральних маршрутах, буде виконувати широкий спектр задач з перевезення вантажів, а також передбачає застосування різних конфігурацій вантажної кабіни. Літак матиме крейсерську швидкість до 500 км/год та максимальну висоту крейсерського польоту до 9000 м з максимальним корисним навантаженням до 9,2 т. В подальшому на базі Ан-132 буде створено ціле сімейство різних за призначенням літаків.
Цей літак також став першою машиною, яка вироблена у рамках авіабудівного кластера, створеного Концерном у 2016 році у рамках стратегії реформування оборонної промисловості України. При цьому виробничі та логістичні алгоритми, які Концерн відпрацював під час створення Ан-132, будуть застосовані в інших кластерах.
Створений літакобудівний кластер дозволяє функціонувати українській авіаційній галузі, як єдиний потужний механізм із чіткою координацією розвитку та глибше інтегруватися у світовий ринок та впроваджувати міжнародні стандарти.