Повернутись
Парламентський комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки одноголосно підтримав трансформацію Укроборонпрому

Дата публікації: 20.01.2021

Сьогодні, 20 січня, Комітет ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки розглянув законопроєкт № 3822 «Про особливості реформування підприємств оборонно- промислового комплексу державної форми власності» та одноголосно його підтримав.

Законопроєкт дає можливість структурно перебудувати державний ОПК, представлений 137 розрізненими підприємствами Укроборонпрому, для зміцнення обороноздатності України.

Згідно з проєктом закону, запроваджується сучасна модель корпоративного управління на підприємствах Концерну, яка убезпечить їх від корупційних ризиків, конфлікту інтересів та прямого політичного впливу. Крім того, відбудеться оздоровлення підприємств Укроборонпрому на всіх рівнях: фінансовому, соціальному та виробничо-технологічному.

Як результат, у державних оборонних підприємств з'явиться можливість залучати прямі (зокрема, іноземні) інвестиції з метою виготовлення сучасних зразків озброєння та військової техніки передусім для потреб Збройних Сил України.

“На сьогодні реформа Укроборонпрому є надзвичайно важливою. Тим паче, корпоратизація Концерну передбачена низкою стратегічних документів, зокрема, Стратегією нацбезпеки, чинною Стратегією реформування ОПК, а також низкою постанов Уряду”, – зазначив Голова Комітету Олександр Завітневич.

“Наше головне завдання – своєчасно та у повному обсязі забезпечувати українську армію сучасною високотехнологічною зброєю та військовою технікою. Без корпоратизації Укроборонпрому робити це буде дедалі важче”, – наголосив на важливості реформування державних оборонних підприємств генеральний директор Концерну Юрій Гусєв.

Крім того, на засіданні Комітету розробники законопроєкту надали депутатам максимально вичерпні роз'яснення щодо зауважень Головного науково-експертного управління (ГНЕУ) апарату ВРУ навколо проєкту закону №3822.

“Корпоратизація Укроборонпрому не передбачає передачі державних оборонних підприємств у приватні руки. Держава була, є і залишиться 100%-вим акціонерним власником цих підприємств”, – підкреслив Юрій Гусєв.

Таким чином, Комітет ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки підтримав законопроєкт та ухвалив рішення про його внесення до порядку денного Верховної Ради та розгляд у першому читанні.