Дата публікації: 26.09.2016

«Робота по створенню інновацій повинна бути системною в усіх сферах життєдіяльності. Опираючись саме на інновації, Україна має шанс на радикальну трансформацію своєї економіки», - пише у своїй колонці для видання «Новое время» директор ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» Павло Барбул.
За його словами, найбільш привабливою сферою для розвитку інновацій, з точки зору набутих знань, ресурсів, розуміння ринків і процесів на ньому, є оборонні технології. Ця галузь могла б стати «інкубатором» нових технологічних розробок не тільки для оборонної, а й для суміжних галузей, як це було раніше у всіх розвинених країнах світу.
Директор «Спецтехноекспорту» також зазначає, що створення інновацій – це тривалий процес з багатьма наслідками та ризиками. Наявності лише ідеї або фінансів недостатньо для втілення проектів у життя. Необхідна повноцінна інноваційна інфраструктура - система комунікацій і координації, конкуренції і співпраці, учасники якої взаємопов'язані і разом працюють над створенням інновації. У такій системі одні гравці продукують ідеї і реалізують дослідницьку і конструкторську частину роботи, інші аналізують ці ідеї з точки зору маркетингу, ризиків, вибудовують бізнес модель, здійснюють управління проектами, треті - забезпечують інвестиційний ресурс.
З повним текстом колонки можна ознайомитися за посиланням http://m.nv.ua/opinion/barbul/ukrainskaja-ekonomika-nuzhdaetsja-v-innovatsijah-227392.html?utm_source=Viber&utm_medium=Chat&utm_campaign=Private
Нагадаємо, що ДП «СпецТехноЕкспорт» активно реалізує проекти зі створення та удосконалення українських безпілотних авіаційних систем, серед яких вже вироблені системи «Observer-S», «Phase One X24», «Anser», «Sparrow», «Furia». Також підприємство ініціювало розробку та інвестувало у виробництво безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу «Фантом», що нещодавно був представлений ДК «Укроборонпром».