Повернутись
Ми домоглися того, що в жодного органу держвлади немає питань до корпоратизації Укроборонпрому - Мустафа Найєм

Дата публікації: 10.06.2020

“Ми домоглися того, що в жодного органу державної влади – ані у Міністерства економіки, ані у РНБО, ані у ОП, ані у парламенту - немає питань щодо корпоратизації Укроборонпрому. Це те, чого не могли досягти протягом багатьох років”, - так прокоментував стан та швидкість трансформації Укроборонпрому заступник генерального директора з питань взаємодії з органами влади Мустафа Найєм в інтерв’ю виданню Новое Время.

Він розповів що законопроект, який створить сприятливі умови для корпоратизації державних підприємств у сфері ОПК, вже знаходиться на фінальній стадії погоджень та може бути зареєстрований Кабінетом Міністрів України вже в червні.

“Ми сподіваємося, що цей законопроект буде внесений до наступного засідання РНБО, на якому буде ухвалено рішення про нове міністерство. І наскільки я розумію, є наміри провести його в червні. Я вважаю, що законопроект практично готовий. Зараз йде узгодження з чинним законодавством. Сподіваюся, що Кабмін внесе законопроект вже цього місяця”, - повідомив заступник генерального директора Укроборонпрому.

При цьому, згідно Указу Президента України, ухвалення законопроекту про корпоратизацію має відбутися незалежно від дати створення нового центрального органу виконавчої влади, який буде опікуватися питаннями оборонної промисловості, додав Найєм.

“В Указі не написане створення спочатку міністерства, а потім проведення реформи. Там чітко вказано, що має бути внесений законопроект про корпоратизацію Укроборонпрому. З чого можна зробити висновок, що Указ Президента є більш визначеним і має більш чітку мету реформувати Укроборонпром, аніж створити ЦОВВ. Він є інструментом формування політики. Законопроект треба ухвалювати незалежно від того, чи буде створено ЦОВВ”, - наголосив Мустафа Найєм.

Нагадаємо, у лютому 2020 року на базі Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки утворили міжвідомчу робочу групу щодо реформування Державного концерну "Укроборонпром". Завдання робочої групи - напрацювати низку законодавчих актів, які необхідні для трансформації "Укроборонпрому" та фінансового оздоровлення Концерну.

До групи увійшли представники Концерну, Офісу Президента та Верховної Ради, трьох міністерств (Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерств розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України), Ради національної безпеки і оборони, Державної податкової служби, Державного космічного агентства, посольств країн Великої Сімки, офісу НАТО та інших міжнародних організацій, науковці, профільні й антикорупційні експерти з числа громадянського суспільства.

Як відомо, раніше команда Укроборонпрому представила стратегію трансформації Концерну та дорожню карту реформи РНБО, Директорату з питань національної безпеки і оборони в Офісі Президента, Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, міністру фінансів України Сергію Марченко та міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорю Петрашко, голові Служби безпеки України Івану Баканову, а також голові Виконавчого комітету Національної ради реформи при Президентові України Михеїлу Саакашвілі.