Дата публікації: 17.09.2021
16 вересня 2021 р. керівники державних оборонних підприємств та топ-менеджмент Укроборонпрому розпочали навчання у Стратегічній програмі Києво-Могилянської Бізнес-Школи (kmbs) для розвитку системи озброєння України. Програма розроблена kmbs за сприяння Концену та Міністерства оборони Великої Британії.
Упродовж 6 місяців 40 управлінців з 19 інституцій оборонної галузі, в тому числі з Офісу Президента України, Ради національної безпеки та оборони України, Верховної Ради України, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України , працюватимуть над розробкою нового дизайну системи озброєння України. У підсумку це забезпечить стійкість і конкурентоспроможність оборонної індустрії, а також позитивно впливатиме на економічний та технологічний розвиток країни.
В основі програми — методологія дизайну державних систем та бізнес-екосистем, а також п’ятирічний досвід kmbs у забезпеченні професійного розвитку державного керівництва вищого рівня у секторі безпеки і оборони.
«Складно переоцінити внесок оборонної системи України у стримання агресора, економічний та технологічний розвиток держави, її процвітання. Система озброєння є однією з ключових складових цього розвитку. У межах цієї Програми ми будемо працювати над розробкою нового дизайну системи оборонної індустрії, розширенням міжсекторальної взаємодії та формуванням нової культури», — зазначає керівниця програми Гелена Саврук.
Під час навчання учасники матимуть можливість перейняти досвід розвитку інновацій та взаємодії зі стейкхолдерами від партнерів Програми з Міністерства оборони Великої Британії, а також вивчати успішний досвід систем розвитку озброєння інших країн.
Заступник Міністра оборони України Олександр Носов, генеральний директор державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв, заступник Глави місії в Посольстві Великої Британії в Україні Ніколас Гаррокс висловили підтримку Програмі та разом з деканом kmbs Олександром Савруком привітали учасників.
Очікується, що випускники програми стануть лідерами змін у своїх інституціях та будуть імплементувати напрацьовану модель через призму визначених Президентом України пріоритетів щодо використання механізмів державно-приватного партнерства та військово-технологічного співробітництва у оборонно-промисловому комплексі. Залучення великого кола стейкхолдерів до процесу сприятиме запровадженню інтегрованого та сфокусованого підходу до розвитку технологічного та економічного потенціалу оборонної промисловості України.