Дата публікації: 10.05.2018

"Закупівля продукції іноземного виробництва в Україні дійсно представляє собою певну проблему. Така сама проблема існує і в США. Наше міністерство оборони має багато обмежень, таких як "купуй американське", "купуй високоякісне" і таке інше. Про це Член Наглядової ради ДК "Укроборонпром" Ентоні Тетер наголосив в інтерв'ю Defense Express.
Він зауважив, що лібералізація у цій сфері передбачає надання Міністерству оборони права самостійно закуповувати потрібне озброєння безпосередньо у іноземних виробників.
"США також мають певні побоювання, пов’язані із закупівлями в іноземних компаній. Якщо США стануть надто залежними від іноземної продукції та критичних технологій, існує ризик того, що держава, де розташована компанія, може у будь-яку мить припинити ці поставки. В деяких конкретних випадках таке відбувається в США", - зазначив пан Тетер.
На його думку, лібералізація у сфері закупівлі іноземних озброєнь потрібна. "Але необхідно мати незалежну організацію. Як у випадку з "Укроборонпромом", щоб не було ситуацій, коли поставка чогось дійсно важливого починає залежати від того, кому ви не довіряєте", - підкреслив Ентоні Тетер.
Водночас, коментуючи питання щодо корпоратизації ДК "Укроборонпром," Ентоні Тетер відзначив, що в структурі Концерну є підприємства, розвиток яких вимагає впровадження сучасних корпоративних форм управління. На його думку, це дозволить їм "більш ефективно розвиватисята знаходити нові ринки збуту".
Нагадаємо, що ДК "Укроборонпром" проводить кластеризацію підприємств. Головна мета створення кластерів в оборонно-промисловому комплексі - об’єднати профільні підприємства, забезпечити замкнутий цикл виробництва, вести розробки нової техніки та виготовляти новітню продукцію. Створення кластерів, як заявив Ентоні Тетер, дозволить створити структури, які будуть "більш потужними та більш стабільними у фінансовому відношенні".