Повернутись
КПІ і «Укроборонпром» презентували Президенту України спільні інноваційні розробки

Дата публікації: 01.09.2016

Інноваційні проекти, які реалізують підприємства-учасники Державного концерну «Укроборонпром» спільно з НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» в рамках інноваційно-виробничого об’єднання «Київська політехніка», презентували Президенту України Петру Порошенку. Подія відбулась у рамках зустрічі Голови держави зі студентами та викладачами КПІ з нагоди Дня знань.

«Укроборонпром» презентував стрілецьку зброю та міномет, яку науковці модернізують спільно з ПАТ «Завод «Маяк». «Київська політехніка» допомагає з балістичними розрахунками польоту мін, а також здійснює якісні та механічні аналізи властивостей необхідних матеріалів. Від ДП «Київський інститут гідроприладів» було представлено станцію спеціального призначення «Тронка МК» та гідроакустичну «Олімп-3». Вони призначені для виявлення підводних диверсійних сил і засобів, отримання оперативної інформації про підводні об’єкти. Від ПАТ «НВО «КЗА ім. Г. Петровського» презентували проект створення мінних підривників для різних типів боєприпасів.

Також фахівці продемонстрували вже реалізований проект «Київської політехніки» та ВАТ «Меридіан» ім. С. Корольова – БпЛА «Spectator». Випуск цієї техніки вже можливий серійно, її передали до ЗСУ та знайшли можливості застосування й у цивільних цілях.

Петро Порошенко, подякував вченим і студентам університету за унікальні розробки, які підвищують рівень обороноздатності нашої держави. Фінансування цих проектів здійснюється як волонтерами і меценатами, так і державою, зокрема Державним концерном «Укроборонпром».

«Наша наука – це також наша зброя, і дуже потужна. Вітчизняні фахівці здатні розробляти, а ми впроваджувати у виробництво найсучасніші зразки озброєння. Наша спільна задача – посилення обороноздатності України», - сказав Генеральний директор «Укроборонпрому» Роман Романов.

Нагадаємо, що «Укроборонпром» успішно співпрацює з 48 українськими «вишами», залучаючи науковий потенціал до вирішення виробничих питань. Серед них – провідні навчальні заклади країни: Києво-Могилянська Академія, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Харківський політехнічний інститут, НУ «Львівська політехніка», Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова, Херсонський технічний університет.