Дата публікації: 18.06.2021
Сьогодні, 18 червня, керівники державних оборонних підприємств завершили навчання у Школі інноваторів оборонної промисловості, заснованій Державним концерном «Укроборонпром» та Київською школою економіки (КШЕ).
Топменеджери державного ОПК захистили проєкти, які покликані осучаснити озброєння та військову техніку для Збройних сил України, а ще запропонувати інноваційні управлінські рішення для національного сектору безпеки та оборони.
Освітня програма була розрахована на лідерів оборонного сектору та мала на меті сформувати у них сучасні погляди на економіку, війну, фінанси, корпоративне управління та управлінські компетенції.
Лекції у Школі інноваторів читали, зокрема, два українські ексміністри – Тимофій Милованов та Андрій Загороднюк, торговий представник України Тарас Качка, громадські діячі, мислителі Євген Глібовицький та Валерій Пекар, директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко.
Навчання передбачало чотири модулі — «Світовий контекст», «Сучасний ринок озброєнь», «Компетенції сучасного менеджера», «Погляд у майбутнє» — та розробку проєктів, над втіленням яких учасники Школи працюватимуть упродовж року.
Так, у підсумку учасники Школи — керівники підприємств Концерну, представники Міноборони, Апарату РНБО та інших спецслужб, які працюють у секторі національної безпеки та оборони України, — успішно захистили 7 проєктів.
Йдеться про такі напрямки досліджень:
- Ліцензійне виробництво літальних апаратів сучасних розробок для ЗС України на виробничих площах ДП «ЛДАРЗ» та ДП «АВІАКОН» з залученням вітчизняного науково-виробничого потенціалу.
- Спільні R&D потужності для стимулювання нових розробок в бронетанковому кластері.
- Створення перспективної безлюдної системи захисту на морі.
- Високоточний керований артилерійський боєприпас збільшеної дальності.
- C4ISR як перспективна архітектура побудови єдиної автоматизованої системи сил оборони України.
- Аспекти трансферу технологій і локалізація виробництва артилерійського озброєння на підприємствах Укробопонпрому.
- Теоретичні експериментальні методи раціонального синтезу бронетанкової R&D + ремонт.
Втілені проєкти мають допомогти підприємствам Укроборонпрому виготовляти конкурентоспроможні зразки озброєння та військової техніки, збільшити частку Концерну в державному оборонному замовленні, а також суттєво розширити ринки для експорту продукції. Проєкт повністю профінансувала Київська школа економіки.