Дата публікації: 18.01.2018

ДП "Ізюмський приладобудівний завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", у 2017 році сконцентрувався на виготовленні сучасних приладів наведення та оптико-електронних прицілів для української бронетехніки та протитанкових ракетних комплексів. На виконання зобов‘язань, в тому числі, Державного оборонного замовлення, підприємство виконало 100% запланованих робіт.
Загалом у 2017 році "Ізюмський приладобудівний завод" поставив понад 1,2 тисяч одиниць сучасних приладів та іншої продукції. Зокрема,понад 700 приладів спостереження, включаючи прилади нічного бачення. Завод також поставив оптико-електронні прилади для розвідки, для сучасних протитанкових ракетних комплексів та керування вогнем бронетехніки, а також іншу продукцію.
Мова також йде про сучасні прилади наведення ПН-Б для БТР-3 та БТР-4, які дозволяють наводити по лазерному променю високоточні ракети "Бар‘єр". А також прилади ПН-І, які встановлюються на переносні протитанкові комплекси "Стугна-П", що вже неодноразово довели свою ефективність у найгарячіших боях у зоні АТО, зокрема, у аеропортах Донецька та Луганська.
Окрім того, у 2017 році "Ізюмський приладобудівний завод" забезпечив оснащення приладами наведення ПН-КУ легкий переносний ракетний комплекс "Корсар",розроблений ДП "Державне Київське Конструкторське Бюро "Луч", що входить до складу ДК "Укроборонпром".
Саме влітку минулого року "Корсар" був прийнятий на озброєння Збройних Сил України у відповідності до наказу Міноборони, а військові отримали партію цієї зброї.
ПН-КУ, незважаючи на його малі габарити і вагу в 4 кг, забезпечує наведення ракети на дальності до 2,5 км в межах +/- 250 мм. Тобто "Корсар", навіть на максимальній дальності свого польоту, дозволяє оператору влучатив амбразуру ДОТу.
Ці та інші роботи дозволили "Ізюмському приладобудівному заводу" отримати біля 159 млн грн виручки від реалізованої продукції, з яких майже 45 млн грн було сплачено у вигляді податків та зборів до бюджети всіх рівнів.
Кошти, отриманні підприємством, дали змогу направити ресурси у розробку нових систем наведення. У минулому році був представлений ОЕП-ВН. Його особливістю став високочутливий тепловізор, який здатний виявляти цілі на відстані біля 5 км.
У ОЕП-ВН також встановлений новий лазерний далекомір українського виробництва. Створення нового прицілу стало можливим завдяки ефективній співпраці підприємства "Укроборонпрому" з рядом компаній з країн-членів НАТО, а також залучення приватних українських компаній.
Ці технологічні рішення значно зменшили вагу приладу наведення та його габарити. Завдяки цьому ОЕП-ВН може встановлюватись, як на легку бронетехніку типу "Дозор-Б", так і на потужний БТР-4МВ1. Така уніфікація дозволить значно зменшити собівартість ОЕП-ВН при розгортанні серійного виробництва.