Повернутись
«ХКБМ ім. Морозова»: більше 50 млн грн податків та новітній БТР-4МВ1 для армії

Дата публікації: 18.01.2018

ДП "Харківське конструкторське бюро ім. О. Морозова", що входить до складу ДК "Укроборонпром", завершило 2017 рік з виручкою від реалізації продукції у розмірі більш ніж 490 млн грн.

Підприємство, яке спеціалізується на розробці новітніх зразків бронетехніки, а також випускає новітні БТР-4 для українського війська у минулому році сплатило більше 50 млн грн податків та зборів у бюджети всіх рівнів.

Завдяки роботі харківського підприємства українські бійці отримали партію новітніх БТР-4. Ці машини оснащені німецьким двигуном Deutz, американською трансмісією Allison, захищені бронею від країн-членів НАТО та оснащені потужним бойовим модулем з 30-мм автоматичною гарматою, протитанковим ракетним комплексом "Бар‘єр" та іншим озброєнням.

БТР-4 на постійній основі використовуються українською армією, в тому числі і у зоні АТО. Завдяки постійному контакту фахівців "ХКБМ ім. Морозова" з військовими були внесені понад 900 змін, які засновані на реальному досвіді експлуатації цієї машини в АТО, виконанню бойових задач та пропозиціях самих бійців.

Аналіз цих даних та впровадження передових тенденцій НАТО у розробці бронетехніки дозволило створити БТР-4МВ1. Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового захисту БТР-4.

При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.

У 2017 році ця бойова машина вже завершила заводські випробування, і зараз у ДП "Харківське конструкторське бюро ім. О. Морозова" очікують відповідного рішення з боку силових відомств України для проведення всебічних випробувань БТР-4МВ1 безпосередньо українськими військовими. Це є необхідною умовою для прийняття нової бойової машини на озброєння та, при включенні до Державного оборонного замовлення, розгортання її серійного виробництва.