Дата публікації: 16.01.2018

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство "Укроборонпрому" у 2017 році успішно пройшло важку процедуру "реанімації", яка проводилась новим антикризовим менеджментом.
Очоливши підприємство, яке за останні п‘ять років не випустило жодного літака та перебувало у надскрутному фінансовому стані, нове керівництво у 2017 році провело першочергові заходи: відновлено базові виробничі активи та забезпечено виплати зарплат працівникам.
Завдяки чому за 2017 рік фахівці підприємства здійснили технічне обслуговування 7 літаків різних моделей "Антонова" - Ан-72 та Ан-74, які експлуатуюся у Казахстані, Єгипті, Туркменістані та Україні. А загалом, робота фахівців підприємства дозволила отримати у 2017 році біля 57 млн грн виручки.
Проведені роботи дозволили направити кошти на відновлення підприємства. Одним з перших кроків стало повернення опалення, енерго- та водопостачання на підприємстві. Для чого було погашено масивний борг у розмірі 300 тисяч гривен, а також, придбанота своїми силами виготовлено твердопаливні котли, а на прозорих тендерах закуплено генератори.
Вдалось запустити два цехи механічної обробки, ковальсько-штампувальний та ливарний цехи, які до цього часу не працювали вже чотири роки. Завдяки цьому Харківське державне авіаційне виробниче підприємство змогло розпочати виробництво запчастин для літаків.
Окрім того, завдяки запуску виробничих площадок, авіаційне підприємство опанувало випуск незвичної для себе, але потрібної для України продукції, насамперед - траків для БМП.
Ці антикризові заходи дозволили розпочати щомісячні виплати заробітної плати, в загальній сумі, по всьому підприємству за рік - 35,5 млн грн. З них 697 тисяч грн було виплачено у рамках відшкодування заборгованості зарплати за минулі роки.
У 2017 році було відновлено наукову діяльність підприємства, яка була заморожена з 2014 року. У минулому році поновлені роботи над створенням нового літака, побудованого за аеродинамічною схемою "качка". Була виготовлена та піднята у повітря літаюча модель, зараз тривають відпрацювання режимів управління новим літаком.