Повернутись
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ДК «УКРОБОРОНПРОМ» ПАВЛО БУКІН ЩОДО НАЙБЛИЖЧИХ КРОКІВ КОНЦЕРНУ

Дата публікації: 27.02.2018

Павло Букін, який призначений Президентом України Петром Порошенко Генеральним директором ДК "Укроборонпром", наголосив на перших кроках, які будуть реалізовані у Держконцерні. А саме: якісне та вчасне виконання Державного оборонного замовлення, створення виробничого циклу критично важливих технологій та підвищення економічної ефективності підприємств Концерну.

"Понад усе хочу підкреслити, що я повністю усвідомлюю завдання, які стоять на сьогодні перед Концерном і я готовий до їх виконання.

Найголовніше - Концерн має стати надійним та ефективним інструментом забезпечення обороноздатності нашої Держави. І я зроблю все від мене залежне задля досягнення цієї мети. Нагальні потреби Збройних Сил України мають бути забезпечені.

Концерн не має права підвести сподівання громадян України, які мають бути захищеними від зовнішньої загрози. Більш того, діяльність Концерну має відповідати сподіванням українського суспільства, яке зазнало значних втрат під час війни. Загинули найкращі, найбільш патріотичні та рішучі. Я, як Генеральний директор Оборонного концерну, не маю права скривдити пам’ять загиблих.

Щодо перших кроків. Планую зосередитись на наступному:

  1. Якісне та вчасне виконання Державного оборонного замовлення. Українські військові мають отримувати техніку точно у встановлений договором час та у стані повної готовності до бою. Окрім іншого, досягнення цієї мети потребує модернізації внутрішньої структури Концерну як об’єднання підприємств. Утворення сучасних прозорих вертикально інтегрованих виробничих кластерів.
  2. Створення виробничого циклу критично важливих для забезпечення безпеки України елементів. На цьому також наголошує українське суспільство. Незалежність Держави напряму залежить від наявності у військових боєприпасів усіх калібрів, високоточної зброї, надійних засобів зв’язку, сучасних захищених систем управління тощо. Концерн зробить тут усе від нього залежне. Сподіваємося і на відповідну підтримку Уряду.
  3. Підвищення економічної ефективності підприємств Концерну. Ми маємо досягти щонайменшої собівартості озброєння та військової техніки, що виробляються на підприємствах Концерну за умови забезпечення конкурентоспроможності нашої продукції на світовому ринку. Перейти від проїдання до розвитку. І важливе місце тут займає створення умов нетерпимості до корупції, щонайменших крадіжок різного рівня та розміру. Чесність має матеріально заохочуватись, а нечистість на руку – суворо каратись. Сподіваюсь, що залучення міжнародних аудиторів до аналізу економічного та технологічного стану підприємств значно допоможе у цьому.

Хочу зазначити, що Концерн утворювався для забезпечення розвитку оборонної промисловості України. Тому внески підприємств мають витрачатися на технологічний розвиток. Впевнений, що підприємства-виробники відчують вже найближчим часом, що "Укроборонпром" створює додану вартість.

Безпосередньо з цим пов’язую значне скорочення управлінського апарату Концерну. Наявний зараз штат у 286 осіб є завеликим та має бути скороченим без втрати ефективності. Залишитись повинні найкращі та найбільш підготовлені. Такі люди отримають за свою роботу конкурентну заробітну плату. Кошти, зекономлені на зменшенні витрат на утримання апарату - підуть на розвиток.

Наприкінці хотів би подякувати моєму попереднику на посаді, Роману Романову, за мужність очолювати Концерн у такий складний для держави час. Він починав майже з нуля в умовах дисбалансу всієї системи та військової агресії. Під його керівництвом за останні 4 роки "Укроборонпромом" до Українського війська було передано 18 615 одиниць озброєння та військової техніки, утворено декілька успішних спільних підприємств, проведено кропітку роботу з імпортозаміщення, яка буде активно продовжена".