Дата публікації: 15.09.2020
ДК “Укроборонпром” оприлюднив основні показники фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління Державного концерну "Укроборонпром" за 1 півріччя 2020 року.
Чистий дохід ДК “Укроборонпром” за перше півріччя 2020 року збільшився на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 14,4 млрд грн (13,7 млрд грн у 2019).
Завдяки збільшенню виробництва та продажів бронетехніки, високоточної зброї та морських турбін операційний прибуток ДК “Укроборонпром” за перше півріччя 2020 року зріс у 2,6 рази та склав 1,6 млрд грн (0,6 млрд грн в 2019).
- Обсяги виробництва озброєння та військової техніки у порівнянні з першим півріччям 2019 року також збільшилися на 11% у 2020 році. Підприємства бронетанкового дивізіону майже вдвічі збільшили обсяги виробництва у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – на 95%; обсяги виробництва підприємств дивізіонів радіолокації та суднобудування збільшилися на 23% і 42% відповідно.
- Значний негативний вплив пандемії коронавірусу на діяльність авіаремонтних підприємств, більшість яких орієнтовані на виконання експортних контрактів, у першому півріччі поточного року майже компенсовано надзвичайним попитом на транспортні послуги ДП “Авіалінії Антонова”.
Результати за 6 місяців 2020 року свідчать про безперебійну роботу підприємств, що входять до складу Концерну та виготовляють і надають послуги з ремонту озброєння та військової техніки в умовах світової пандемії коронавірусу та національного карантину.
На фоні падіння виробництва у всіх галузях вітчизняної промисловості підприємствам ДК “Укроборонпром” вдалося зберегти та наростити власні темпи виробництва військової техніки для забезпечення державного оборонного замовлення та потреб сил безпеки й оборони.
Найбільше на фінансові-економічні показники ДК “Укроборонпром” у першому півріччі 2020 року вплинули такі фактори:
1. затримка фінансування державного оборонного замовлення більш, ніж на три місяці, та, відповідно, відтермінування строків початку контрактної кампанії, яка, по факту, розпочалася лише у другому кварталі поточного року;
2. глобальна економічна криза, викликана коронавірусом, та, відповідно, зменшення, а в окремих випадках – повна зупинка фінансово-економічної активності партнерів та інозамовників, суттєве уповільнення військово-торгового співробітництва з низкою країн. Обмеження авіа та наземного сполучення призвели до відміни більшості міжнародних виставок та заходів, унеможливили регулярні контакти в рамках як діючих контрактів, так і потенційних міжнародних проектів, які поставлені на паузу. Також карантинні заходи країн-постачальників суттєво вплинули на строки поставки комплектуючих, вузлів для забезпечення виробничих потреб підприємств Концерну.
3. національний карантин та обмежувальні заходи, встановлені Урядом України для протидії поширенню коронавірусу. З березня 2020 року підприємства-учасники Укроборонпрому працюють в особливому режимі: кількість персоналу, щоденно задіяного у виробництві, суттєво скорочено до критично необхідного; введено режим віддаленої роботи, який потребував додаткових інвестицій в цифрову інфраструктуру підприємств; окремі підприємства ставали на простій у зв'язку із виявленням захворювання у співробітників або запроваджували неповний робочий тиждень.
1 Показники скореговано на: 1) Вплив від матеріального контракту дозвіл на експорт по якому було затримано в 2018, відвантаження відбулося в першому півріччі 2019. Вплив на реалізацію та прибуток в 2019 році відповідно в млн грн -3901/-301, та 2) Курсову різницю по кредитах, що не обслуговуються. Кредити отримані до 2014 року. Вплив на чистий прибуток 6м 2020/6м 2019/2019 відповідно, в млн грн 260/-132/-355
2 вплив курсових різниць по валютним кредитам, що обслуговуються +208 млн грн в 1кв 2019, та -183 млн грн в 1 кв 2020. У 2019 за рік вплив +531 млн грн