Дата публікації: 10.10.2016

Враховуючи великий суспільний інтерес до бронемашини "Дозор-Б", яка виготовляється на ДП "Львівський бронетанковий завод", ДК "Укроборонпром" вирішив розвінчати міфи.
Міф перший: "броня "Дозору-Б" погана".
У бронемашині "Дозор-Б" використовується броня із польської сталі ARMSTAL-500, яка виготовляється Huta Stali Jakościowych S.A. у місті Сталева Воля. Вона відповідає всім нормам та сертифікатам(документ відкриється у новому вікні), при чому за стандартом Європейського Союзу. Саме ця сталь йде на бронемашини, які воюють у країнах-членах НАТО, наприклад, у бронемашині Rosomak.
Міф другий: "броню для "Дозору-Б" закуповують у Росії"
Сталь ARMSTAL-500 закуповується у Польщі, офіційно оформляється на митниці(документ відкриється у новому вікні), під час чого сплачуються мита та збори, вона проходить оцінку та перевірку.
Міф третій: "на заводі знайшли шматок сталі і віднесли на експертизу "Южмашу"
ДП "ВО Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова", який також відомий за назвою "Южмаш", не проводив будь-яких експертиз сталі від будь-яких волонтерських організацій або окремих волонтерів. "Южмаш" у своїх лабораторіях взагалі не проводить дослідження для сторонніх осіб чи організацій. Про що йдеться у офіційному повідомленні (документ відкриється у новому вікні) від дніпровського підприємства.
До цього ж, офіційне походження металу, який нібито передавався до аналізу - "підібрали в одному із цехів". Чому саме цей шматок металу мав бути частиною бронеплити, ніхто пояснити так і не спромігся.
Міф четвертий: "не показують протокол обстрілу - значить все погано"
"Укрооборонпром" не показує протоколи випробувань, які до речі проходили у Центральному науково-дослідному інституті озброєння та військової техніки Збройних сил України, через те, що в них міститься данні від яких залежать життя бійців.
В цих протоколах повністю описана яка зброя та кулі використовувались при тестових обстрілах, з якою швидкістю вони летіли, куди влучали. Отримавши ці данні ворог буде знати про українську техніку все що необхідно для її знищення. Саме через це "Укроборонром" не має права передавати інформацію з обмеженим доступом.
Враховуючи те, що перша партія з "Дозорів-Б" вже знаходиться у військах і кожна машина від‘їздила більше 1000 кілометрів, то всі необхідні випробування вона пройшла.
ДК "Укроборонпром" просить не поширювати міфи та іншу неправдиву інформацію, брати до уваги те, що питання озброєння вимагають в першу чергу компетентного та зваженого підходу. Саме тому, Концерн пропонує представникам ЗМІ, у випадку необхідності, звертатися в "Укроборонпром" для отримання достовірної та професійної інформації.