Повернутись
«Дозор-Б» - екзамен в АТО: обстріли, бездоріжжя та бойове застосування - матеріал «Військо України»

Дата публікації: 21.11.2017

"Дозор-Б" - справжній боєць, який зайняв своє місце у строю", - пише журнал "Військо України", який є центральним друкованим органом Міністерства оборони України.

Ще минулого року "Львівський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", передав до війська першу партію з десяти бронемашин "Дозорів-Б" та поставив їх на дворічну гарантію. Завдяки цьому було зібрано та оброблено побажання самих військових, які у реальних бойових умовах застосовували нову бронемашину, що дозволяє зробити бронемашину такою, якою її бажають бачити саме захисники України.

Як йдеться у статті, реалії використання бронемашини у зоні АТО показали, що "Дозор-Б" буде у нагоді в бойових підрозділах сухопутних військ, в тому числі - розвідувальних частинах.

"В наших воїнів була не одна можливість порівняти "Дозор" із деякими іншими зразками. Зокрема військовослужбовці розповіли про конкретний випадок, який стався наприкінці минулого року неподалік Слов’янська. У складних метеоумовах потрібно було доставити вантаж на гору Карачун. На висоту вершини в 167 метрів зміг заїхати тільки "Дозор-Б", хоча пробували американський Humvee та декілька інших марок колісної бронетехніки", - пише видання.

У статті також згадується один з випадків бойового використання "Дозору-Б" біля Торецька. "Пересуватися основною дорогою в тому районі було небезпечно. Трасу регулярно прострілював ворог, тож мішенню там можна було стати, навіть рухаючись зі швидкістю більше 100 кілометрів за годину. Доводилося користуватися об’їзним шляхом через болото, яким зазвичай проходила тільки гусенична техніка". Але, завдяки своїй прохідності "Дозор-Б" зміг пройти ці найскладніші ділянки.

"Боєць 95-ї окремої бригади Дмитро проїхав на цій машині вже не одну сотню кілометрів дорогами АТО. Він оцінив панцерник і розповідає, що, попри вагу в 9 тонн, броньовик розвиває швидкість понад 100 кілометрів за годину. На бездоріжжі тримається дуже добре", - йдеться у матеріалі.

Схвальні відгуки отримали не тільки ходові властивості "Дозору-Б", а і його захист. "Броню машини становлять два шари 12 мм сталі та кевларове покриття всередині. У виробництві корпусу завод використовує польські плити Armstal-500. Як варіант можливе застосування аналогів броньованої сталі бельгійського або фінського виробництва. Є можливість встановлення зовні додаткового бронезахисту. Скло "Дозору" витримує кулі великокаліберного кулемета, що в бойових ситуаціях рятувало життя нашим військово-службовцям. Ті, хто експлуатував його на фронті, розповідають, що під час обстрілів броньовик витримав постріл зі зброї калібру 12,7 мм".

Також військові кореспонденти акцентували увагу на тому, що протимінний захист "Дозору" дорівнює 2Б стандарту. "Це вище за середній рівень. Сидіння для десанту конструктивно виконані таким чином, що від вибухової хвилі вони просто складаються, не передаючи навантаження від енергії вибуху на бійця".

Нещодавно інженерно-ремонтна бригада "Львівського бронетанкового заводу" проводила технічне обслуговування цих машин безпосередньо у військовій частині. Під час цих робіт військові детально описали всі свої побажання щодо підвищення характеристик та зручності бойової машини, що є максимально важливим при експлуатації будь-якої нової техніки.

Бійці, як пише "Військо України", розповіли про незручності при роботі з баштовою установкою, необхідності перенесення запасного колеса з ЗІП, покращення шумоізоляції та невеликих змін у ходовій частині.

У свою чергу, фахівці "Львівського бронетанкового заводу" вже втілюють у життя всі ці зміни та готуються до серійного виробництва "Дозор-Б", яке розпочнеться після того, як замовлення на ці бронемашини буде включено у Державне оборонне замовлення.

Джерела фото: "Військо України"