Дата публікації: 18.07.2016

Новий сучасний док виробництва Херсонського державного заводу «Палада», що входить до складу ДК «Укроборонпром», прибув до замовника в Південно-Африканську Республіку.Загальна вартість контрактусклала майже 250 млн грн. Передали док наприкінці квітня за участю Президента України Петра Порошенко, вже через 2,5 місяці док зайшов в порт м. Дурбан подолавши 9374, 55 миль.
«Сьогодні завод «Палада» орієнтований на експортне виробництво. Він якісно і вчасно виконує замовлення за контрактами з іноземними компаніями і забезпечує валютні надходження до держбюджету. Це кошти, які спрямовують на виробництво необхідної техніки для української армії. Виконавши цей контракт, «Палада» отримала нові можливості для подальшого розвитку, оновлення виробничих цехів і виготовлення новітнього ОВТ для Збройних Сил України», - сказав Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов.
«DORMAC DOC 1» має вантажопідйомність 8500 т, максимальну довжину 155 м і ширину 32,4 м. Корпус виготовлений з важкого морського залізобетону, а башти – з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів дозволяє знизити експлуатаційні витрати дока до 2,5 разів у порівнянні з аналогічними традиційними сталевими доками.
Херсонський Державний завод «Палада» – унікальне підприємство України, яке виробляє продукцію військового та подвійного призначення. У минулому завод мав заборгованість, на початок 2015 року вона сягала 11 млн. грн., та майже всі вбачали песимістичний сценарій його подальшого існування. Завдяки системній роботі менеджменту «Укроборонпрому» та ефективним переговорах керівництва «Палади» на міжнародних виставках підприємство підписало один з найбільших контрактів в своїй історії. Сьогодні вже відсутня заборгованість по зарплаті, завод запрацював системно, а працівники упевнені в його майбутньому розвитку.
Нагадаємо, що доки виробництва ХДЗ «Палада» успішно експлуатуються в багатьох країнах світу. Серед них – Японія, Південна Корея, Фінляндія, Болгарія, Туреччина, Алжир та інші. Нині підприємство розширило свої виробничі потужності та розпочало виробництво залізобетонних блокпостів для українських військових.